Районна газета

ТАМАРА ІЩЕНКО: «ЯКІСНА ПЕРИНАТАЛЬНА ДОПОМОГА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я МАТЕРІ ТА ДИТИНИ»

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосила у ході засідання координаційної ради з питань впровадження в області Програми «Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року», яка відбулася в обласному перинатальному центрі

«На виконання завдань та доручень Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо збереження та покращення репродуктивного здоров’я нації в області успішно реалізуються програми з охорони дитинства та материнства, зокрема, «Здоров’я жінок України», «Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року», на виконання якої за 10 місяців цього року було спрямовано 2 мільйони 300 тисяч гривень», – зазначила посадовець.

Тамара Іщенко підкреслила, що на Сумщині створені всі необхідні умови для  надання якісної допомоги вагітним жінкам.

«На виконання державної програми зі збереження репродуктивного здоров’я розроблено Концепцію подальшого розвитку перинатальної допомоги, яка має на меті реалізацію Цілей розвитку тисячоліття ООН, таких, як зниження на 2/3 смертності дітей віком до 5 років, та на 3/4 – материнської смертності», – повідомила заступник голови облдержадміністрації.

За її словами, з метою наближення якісних медичних послуг до людей в області планується створити один перинатальний центр ІІІ рівня та чотири центри ІІ рівня – на базі пологового будинку № 1 в Сумах та  центральних районних лікарень в Конотопі, Шостці, Ромнах.

«Сумщина демонструє тенденцію до збільшення рівня народжуваності, зниження рівнів материнської та дитячої смертності. За оперативними даними, за 11 місяців показники дитячої смертності у регіоні були на 2,7 % нижчі, ніж у середньому по Україні», – поінформувала заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана КРИВЦУН.

Позитивних результатів вдалося досягти завдяки комплексному підходу до вирішення питання впровадження новітніх технологій, проведення  навчальних тренінгів, семінарів, конференцій для медичних працівників, збільшення державної допомоги при народженні дитини.

«Для відділення дитячої реанімації ми отримали багато сучасної медичної апаратури, яка дозволяє виходжувати недоношених діток, вага яких може становити  всього 600 грамів», – сказала завідувач акушерського відділення обласного перинатального центру Валентина КАЛАШНИК.

«В обласному центрі перинатальної допомоги створені надзвичайно хороші умови. При народженні доньки Поліни я отримала якісну та висококваліфіковану медичну допомогу. Думаю, завітаємо сюди ще за другою дитиною», – поділилась породілля Анастасія ПІДКОПАЄВА.