Районна газета

ТАМАРА ІЩЕНКО: «ДЕРЖАВА ДБАЄ ПРО ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗАХИЩЕНОСТІ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС»

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосила під час підсумкового засідання консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ проголосив курс на підвищення соціальних стандартів життя для людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Перш за все, це стосується ліквідаторів», – зазначила посадовець.

За її словами, нині на Сумщині проживає 15,3 тисячі осіб, на яких поширюються норми Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з них – 7,7 тисячі мають статус учасників ліквідації.

Згідно із законодавством постраждалі особи користуються пільгами та компенсаціями щодо оплати житлово-комунальних послуг, санаторно-курортного лікування, одержання ліків, додаткового харчування під час лікування  у стаціонарах, зубопротезування.

          «За обсягами бюджетних коштів, які спрямовуються на медичне забезпечення чорнобильців, Сумщина посідає друге місце серед інших областей. З початку року на дані цілі з обласного бюджету виділено 2,7 мільйона гривень», – сказала заступник голови облдержадміністрації

Тамара Іщенко повідомила про збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це дозволило підвищити середній розмір пенсій для чорнобильців 1 категорії на 468 гривень, 2-ї та 3-ї категорій – на  274 гривні, 4-ї – на 240 гривень.

У ході засідання консультаційної ради заступник голови облдержадміністрації подякувала представникам громадських організацій чорнобильців за конструктивну співпрацю, активну громадянську позицію та вручила почесні Подяки голови облдержадміністрації.