Районна газета

РОЗБУДОВУЄМО СУМЩИНУ РАЗОМ З ІНВЕСТОРАМИ

Сергій СЛИЗЬКИЙ: «Цього року агарні компанії спрямують на розвиток сільських територій 41,2 мільйона гривень»

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосив під час «круглого столу» в інформаційному агентстві «Regionews-Суми».

«З року в рік загальна сума коштів, вкладених бізнесом у розвиток територій, зростає. У 2011 році це було 30 мільйонів гривень, у 2012 – 35 мільйонів гривень. Цього року інвесторами планується виконати робіт з благоустрою сільських територій на загальну суму понад 40 мільйонів гривень», – зазначив куратор аграрної галузі.

У лідерах з виконання соціально-економічних угод сьогодні – Путивльський район – 183% виконання (1,7 мільйона гривень), Краснопільський район – 137% (2,3 мільйона гривень), Роменський район – 128% (2,7 мільйона гривень). Більше 100% виконання сьогодні мають Білопільський, Буринський, Конотопський, Недригайлівський та Тростянецький райони.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир ІВЧЕНКО зазначив, що нині успішно втілюється соціальна карта області. На фінансування 437 об'єктів соціальної сфери спрямовано близько 19 мільйонів гривень, більше 100 об’єктів – на стадії завершення. Це – газопроводия, водогони, вуличне освітлення, ремонт доріг, ФАПів, об'єктів освіти, культури, спортивних майданчиків.

«Станом на перше грудня на розвиток соціальної сфери села аграрні інвестори вже направили близько 33 мільйонів гривень. Спостерігається тенденція до фінансування не тільки запланованих об'єктів, а й позапланових», – підкреслив посадовець.

«За рахунок соціально-економічних угод реконструюються приміщення шкіл та дитячих садків, що є запорукою охоплення дітей дошкільним вихованням, та дає можливість отримати якісну освіту, – сказав голова Недригайлівської райдержадміністрації Олексій КОРЕНЕВ. – Значна увага приділяється розбудові спортивної інфраструктури, а відтак – залученню молоді до фізичного виховання. Налагоджується процес безперешкодного доступу населення області до якісних медичних послуг».

За словами голови регіонального осередку асоціації сільських та селищних голів Надії МАСАЛІТІНОЇ, громада сама вирішує, куди направити кошти від соціально-економічних угод. Першочерговість об'єктів, що потребують фінансування, визначається на загальних зборах села, проходять спільні обговорення з жителями та депутатами місцевих рад.