Районна газета

НА СУМЩИНІ ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОСІННЬО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Сергій СЛИЗЬКИЙ: «Середня врожайність зернових та зернобобових культур становить 48,1 ц/га, що на 8,5 ц/га більше, ніж минулого року та в середньому по Україні»

 На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації під час наради з головами районних державних адміністрації у Конотопському районі.

«Валовий збір понад 3 мільйонів тонн зернових та зернобобових культур є одним із найбільших досягнень сільськогосподарських товаровиробників області. Отриманий урожай забезпечить стабільний розвиток всіх напрямків агропромислового комплексу області, зокрема, тваринництва. Сумщина повністю виконала завдання Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо гарантування продовольчої безпеки», – наголосив Сергій Слизький.

Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що в регіоні успішно завершено роботи зі збирання сої та соняшнику, проведено зяблеву оранку на площі у 453 тисячі гектарів.

Заступник директора Департаменту агропромислового комплексу Алла БОРОНОС повідомила, що найвищу врожайність зернових та зернобобових культур мають господарства Тростянецького району – 63,1 ц/га.

«Аграрії дбають про майбутній урожай: удосконалюють структуру посівних площ, акумулюють матеріально-технічні ресурси», – підкреслив директор Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Володимир ІВЧЕНКО.

Відповідно до розробленої структури посівів на 2014 рік очікується підвищення показників обробітку ріллі, площа якої зросте на 2,7 тисячі гектарів. Крім того, спільно з науковими установами області постійно проводиться моніторинг стану посівів озимих культур. Нині сходи озимих культур отримано на 100% посівних площ. Стан зернових задовільний – на 48% та добрий – на 43% площ.