Районна газета

ЮРІЙ ЧМИРЬ: «СУМЩИНА РОЗПОЧИНАЄ НОВИЙ ЕТАП СПІВПРАЦІ ЗІ ШВЕЙЦАРСЬКО-УКРАЇНСЬКИМ ПРОЕКТОМ» DESPRO

Про це голова облдержадміністрації повідомив під час церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між облдержадміністрацією, обласною радою та швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

«Сьогодні ми розпочинаємо новий етап співпраці між обласною владою та проектом DESPRO. Сумщина стала третім регіоном України після Вінниччини та Криму, де продовжує реалізуватися проект. Вважаю, що ми вибороли право підписати Меморандум, адже  протягом 2010-2012 років область продемонструвала активний розвиток у соціальній сфері. Спільно зі швейцарськими партнерами на території Конотопського, Кролевецького та Роменського районів замість запланованих 11 було реалізовано 16 проектів із водопостачання. Я бажаю, аби Сумщина зберігала таку динаміку в майбутньому», – зазначив Юрій ЧМИРЬ.

За його словами, участь у проекті «Підтримка децентралізації в Україні» стала імпульсом до розвитку місцевому самоврядування. «Проект DESPRO дав нам можливість мобілізувати громаду, яка долучилася до реалізації конкретних об’єктів на своїх територіях. Сьогодні таку модель розвитку села із залученням влади і громади підтримує особисто Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ», – зауважив Юрій Чмирь.

«Обласна та районні державні адміністрації й надалі працюватимуть над залученням іноземних грантів. Нас цікавлять не політичні, а соціально-економічні гранти, які підвищують рівень життя людей та допомагають розвивати території», – резюмував Юрій Чмирь.

За словами керівника проекту DESPRO в Україні Оксани ГАРНЕЦЬ, конкурс проектів громад у третій фазі буде поширений на всю область. «Ми продовжуємо працювати у сфері сільського водопостачання, також вирішили перенести на Сумщину досвід інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами, напрацьований у Вінницькій області – Роменщину обрано експериментальним районом. Крім цього, будемо розробляти модель діяльності комунального підприємства у малих містах. На всі ці напрямки протягом наступних 4 років передбачається спрямувати близько 10,5 мільйона гривень», – зазначила керівник проекту в Україні.

«Завдяки активності громади та підтримки обласної влади, Сумщина стала флагманом у проекті DESPRO. Ваш регіон з-поміж інших зробив найбільший внесок у реалізацію проекту шляхом співфінансування та залучення коштів обласного бюджету. Це дуже важливий аргумент для наших швейцарських партнерів», – резюмувала Оксана Гарнець.