Районна газета

ТАМАРА ІЩЕНКО: «ОТРИМАТИ ПЕРШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ СТАЄ ПРОСТІШЕ»

Про це заступник голови облдержадміністрації наголосила в «прямому ефірі» обласного радіо

«Вирішення питання забезпечення випускників вищих навчальних закладів першим робочим місцем, скорочення рівня молодіжного безробіття – одне із стратегічних завдань, яке ставить Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ. З метою його реалізації на Сумщині запроваджено обласну Програму зайнятості населення, відкриваються нові спеціальності, збільшено державне замовлення на підготовку фахівців окремих спеціальностей, активно впроваджується система компенсації молодим працівникам, які залишаються працювати у сільській місцевості», – зазначила посадовець.

За її словами, однією із галузей, які демонструють тенденцію до збільшення зайнятості, є сфера охорони здоров’я. Пов’язано це із розбудовою первинної ланки медико-санітарної допомоги, впровадженням інституту сімейного лікаря.

«На сьогодні кожен випускник медичного закладу області, який навчався за державним замовленням, гарантовано отримує перше робоче місце. Так, у 2013 році після закінчення інтернатури в лікувально-профілактичні заклади області працевлаштовано 81 лікаря, після закінчення медичних училищ – 425 середніх медичних спеціалістів», – зауважила заступник голови облдержадміністрації.

Для забезпечення потреби Сумської області в медичних кадрах до 120% збільшено державне замовлення на фахівців окремих спеціальностей. Крім того, у вищих навчальних закладах області запроваджуються нові напрямки підготовки, підкреслила Тамара ІЩЕНКО.

«У минулому році базі Медичного інституту Сумського державного університету відкрито денне відділення підготовки спеціалістів за фахом «Медико-профілактична справа», а цьогоріч було здійснено набір за новою спеціальністю «Стоматологія», – додала заступник голови облдержадміністрації.

З метою залучення молоді до роботи у сільській місцевості на державному та обласному рівнях активно впроваджується система стимулів та компенсацій.

На виконання Закону України «Про зайнятість населення» Кабінетом Міністрів розроблено Порядок надання одноразової адресної допомоги молодим фахівцям, які залишаються працювати у селі чи селищі та уклали трудові договори із підприємствами чи установами комунальної або державної власності на термін не менше 3 років. Відповідні виплати будуть здійснюватися у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

У ході «прямого ефіру» Тамара Іщенко нагадала про регіональні ініціативи щодо підтримки фахівців затребуваних спеціальностей, зокрема, йшлося про Програму сприяння забезпеченню житлом педагогічних та науково-педагогічних працівників у Сумській області на 2008-2017 роки.

«Загалом, можемо констатувати, що прийнятий Закон України «Про зайнятість населення» позитивно вплинув на рівень зайнятості молоді та окремих категорій людей, яким було складно знайти своє місце на ринку праці», – резюмувала посадовець.