Районна газета

СЕРГІЙ ГРИЦАЙ: «ЧАС НЕЛЕГАЛЬНОЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ»

На цьому наголосив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

«Серед громадян працездатного віку чимало таких, які не розуміють як формується наразі і як буде формуватися в майбутньому їх пенсія. Молодь, зазвичай, і не намагається це з'ясовувати. Не дбаючи про своє майбутнє, — віддає перевагу дню сьогоднішньому, «мати більше зараз, а не в перспективі». З одного боку, це й непогано, але рано чи пізно приходить час підбивати підсумки своєї трудової діяльності», – зазначає Сергій ГРИЦАЙ.

За його словами, розмір майбутньої пенсії залежить від стажу роботи і від того, яку заробітну плату отримувала особа. «Втім, враховується тільки та заробітна плата, на яку роботодавцем нараховувалися внески», – наголосив посадовець.

«Нелегальна зайнятість тягне за собою низку проблем для самого працівника, серед яких найголовніше – незарахування часу нелегальної роботи до страхового стажу для призначення пенсії. Кошти, які сплачуються роботодавцем до Пенсійного фонду, йдуть на виплату сьогоднішніх пенсій. Погоджуючись отримувати гроші в «конверті», працездатні громадяни позбавляють гідних пенсій своїх батьків та інших пенсіонерів», – резюмував Сергій Грицай.