Районна газета

ТАМАРА ІЩЕНКО: «СВЯТКУВАННЯ 150-РІЧЧЯ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА ОБ’ЄДНАЛО ВСЮ СУМЩИНУ»

На цьому заступник голови облдержадміністрації наголосила у ході урочистих заходів з нагоди вшанування пам’яті Бориса Грінченка в Сумській районній державній адміністрації

«Борис Грінченко – знакова постать в українському державотворчому процесі, ревний борець за впровадження української мови у школах. Сенсом його життя була невтомна самовіддана праця. За свій короткий вік – всього 47 років – видатний фольклорист, перекладач, історик залишив низку фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, став одним із перших авторів підручників з української мови та літератури», – зазначила посадовець.

Святкування, яке відбулося у форматі творчої зустрічі, зібрало представників різного віку та професій: вчителів, працівників бібліотечних та музейних закладів, представників громадських організацій, істориків, дослідників, письменників, земляків Бориса Грінченка та молодих шанувальників його таланту.

За словами Тамари Іщенко, до 150-річчя з Дня народження громадського та політичного діяча країна готувалася з 2012 року. Саме тоді Верховна Рада України видала відповідну постанову, що передбачала низку заходів, серед яких – випуск ювілейної монети, проведення тематичних виставок, видання творів письменника у серії «Шкільна бібліотека», встановлення меморіальної дошки на будинку в місті Оспедалетті (Італія), де жив та помер Борис Грінченко.

На Сумщині святкуванню 150-річчя знаменитого діяча національно-культурного відродження передувала велика організаційна, пошуково-дослідницька та просвітницька робота. Так, протягом року в закладах культури та освіти області проходили відкриті уроки, лекції, виставки, презентації, засідання методичних об’єднань. Великим досягненням стало присвоєння ім’я Бориса Грінченка Нижньосироватській загальноосвітній школі, де він вчителював, та встановлення на фасаді цього навчального закладу почесної меморіальної дошки.  

«Всі заплановані заходи відбулися на високому рівні, сказала Тамара Іщенко. Вона подякувала всім, хто долучився до збереження пам’яті та вивчення багатої спадщини уславленого земляка, зокрема, Сумському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти, державному педагогічному інституту імені А.С. Макаренка, Сумській районній раді та державній адміністрації.

«Ми пишаємося тим, що наша земля стала рідним домом Бориса Грінченка, який силою свого слова возвеличив український народ», – підкреслив голова Сумської районної державної адміністрації Петро КІДІМЕНКО.