Районна газета

ТЕТЯНА ШЕВЧЕНКО: «РЕФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ПОКЛИКАНЕ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ»

Наша мета – вчасно виявляти соціально вразливі родини та надавати їм всебічну підтримку, підкреслила у ході прес-конференції директор обласного центру соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ наголошує на принциповій важливості родинного виховання дітей, необхідності влаштування сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. З метою упередження кризових ситуацій у сім'ях сьогодні в області вдосконалюється робота соціальних служб», – підкреслила Тетяна Шевченко.

 «Уведення 306 посад фахівців із соціальної роботи, в тому числі 74 – у містах обласного підпорядкування, 232 – у сільських та селищних радах, сприяло покращенню роботи з проблемними родинами. Особливо це важливо для жителів сільської місцевості, де фахівець вчасно може надати адресну допомогу, бо добре обізнаний із проблемами кожної сім’ї. Завдяки дотаціям з Державного бюджету для більшої ефективності та оперативності в роботі всі соціальні працівники стовідсотково забезпечені облаштованими робочими місцями»,  – наголосила директор центру.

За словами Тетяни Шевченко, протягом 2013 року на закріплених дільницях соціальними працівниками виявлено 3419 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах через цілий комплекс проблем. Соціальним супроводом центрів СССДМ області охоплено 2908 родин, в яких виховується 5619 дітей. 1323 сім’ї з банку даних соціального супроводу знято з обліку (94%).

Соціально вразливим родинам постійно надаються різні послуги, поінформувала Тетяна Шевченко. Так, 451 сім’ї надано допомогу в реєстрації та оформленні документів; 663 сім'ям – у забезпеченні одягом та продуктами харчування; 304 сім’ям – в організації лікування та догляді; 602 сім’ям – у відновленні соціальних зв’язків; 629 сім'ям – у вирішенні житлово-побутових проблем, поліпшенні житлових умов та забезпеченні тимчасовим житлом; 261 сім’ї – у працевлаштуванні. У 119 випадках дітей залишено з батьками; 29 сім'ям повернуто дітей до біологічних батьків із закладу державного утримання; 48 сім'ям відновлено житло; 70 родин залучено до реабілітаційних програм.

«Нині принципово змінюються підходи в роботі соціальних служб. З метою удосконалення соціальної роботи на фахівців центрів СССДМ покладається важлива функція – адресна допомога сім'ям, що опинилися у скруті, повне охоплення увагою соціально вразливих родин, раннє виявлення проблем у сім'ях та їх соціальний супровід», – резюмувала Тетяна Шевченко.