Районна газета

В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА НАЦІОНАЛЬНА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ «БЕЗПЕЧНОГО КУРІННЯ НЕ ІСНУЄ»

19 листопада, у Міжнародний день відмови від куріння, обласний Центр громадського здоров’я у співпраці з національним Центром громадського здоров’я МОЗ України оголосили про старт національної інформаційної кампанії щодо ризиків вживання електронних пристроїв для паління  «Безпечного куріння не існує»

Жителів Сумщини запрошують долучитися до флеш-мобу у соціальних мережах з нагоди відзначення Міжнародного дня відмови від паління. Суть флеш-мобу – розмістити тематичне відео (зробити активне посилання) на своїй сторінці ФБ.

Між усіма користувачами, які поширили відео, буде розіграно тематичну еко-сумку. Призовий фонд для кожного регіону – одна еко-сумка. Подарунок буде надіслано безпосередньо на адресу переможця.

Потрібно зазначити, що поширеність куріння електронних сигарет і тютюнових виробів електричного нагрівання у 2020 році значно зросла у порівнянні з минулим роком. За інформацією  щорічного звіту Державної служба статистики України, поширеність щоденного куріння в Сумській області  становить 11,1% населення у віці 12 років і старше. Загалом  понад 103 тисячі осіб на Сумщині повідомили, що курять.

Наукові дані не дозволяють стверджувати, що вживання будь-якого виду тютюнових виробів може бути безпечнішим для здоров’я, у порівнянні з іншими. Згідно зі звітом ВООЗ 2020 р., в рідинах електронних сигарет є токсичні речовини – метали (хром, нікель, свинець), карбоніли (формальдегід, ацетальдегід, акролеїн, гліоксаль), шкідливі ароматизатори (діацетил, циннамальдегід, бензальдегід). А в аерозолі тютюнових виробів для нагрівання (Iqos і Glo) містяться понад 50 канцерогенних речовин.

Метою відзначення Міжнародного дня відмови від паління є сприяння зниження поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.