Районна газета

ЗВЕРНЕННЯ ПОЖЕЖНИХ-РЯТУВАЛЬНИКІВ БУРИНЩИНИ ДО ГРОМАДЯН

Під час гарячої пори жнив розпочинається період, коли на полях, попри заборони, на жаль, спалюють стерню та солому після збирання врожаю. У Буринському районі, станом на 30 липня 2020 року, за останні три доби уже здійснено 4 виїзди на такі загоряння

Складається враження, що мало хто переймається наслідками таких дій. А це – потенційні пожежі на сусідніх полях та знищення урожаю, загорання техніки, перекидання вогню на розташовані поруч житлові будинки, масові пожежі.

Також варто усвідомити, що їдкий дим, який виникає під час спалювання соломи, загрожує здоров’ю людини, негативно впливає на навколишнє середовище: знижується родючість ґрунту, забруднюється повітря. При спалюванні соломи згорає найбільш родючий поверхневий шар ґрунту, внаслідок чого знижується біологічна його активність. Разом з соломою вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур'яни.

Окрім того, що за самовільне випалювання стерні (без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища), передбачено штрафні санкції (громадянам – від 170 до 340 грн; посадовим особам – від 850 до 1190 грн) запам’ятайте, що допомога пожежних-рятувальників, які залучені до гасіння стерні, може знадобитися в іншому місці, де буде важлива кожна хвилина.

Обізнаний – значить озброєний. Поширюйте цю інформацію серед своїх знайомих та бережіть себе, а ми будемо поруч.

 

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника

Буринського районного сектору Управління

Державної служби України з надзвичайних

ситуацій у Сумській області                                                     Костянтин ДЕМЧУК