Районна газета

ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ – ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТІВ РОБОТИ СУМСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Про це під час інтерв’ю медіа-платформі «Вільна» говорив заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО

Віталій Максименко розповів про підготовку та підсумки візиту турецької делегації на Сумщину: «Левова частка роботи, звичайно, була проведена безпосередньо головою Сумської облдержадміністрації Романом ГРИЩЕНКОМ. Це його ініціатива. А інвестиції – серед пріоритетів роботи нашої команди. Нам було що показати турецьким інвесторам. Сумщина багата своєю історією, інфраструктурними об’єктами, туристичними об’єктами, природоохоронними заповідними територіями і, звичайно, потужними промисловими підприємствами. Також маємо надзвичайно потужний аграрний сектор».

Крім того, в області сьогодні триває реалізація державної програми «Велике будівництво». Це, передусім, ремонт доріг, мостових переходів і цілий ряд інших інфраструктурних об’єктів, відновлюючи які, влада і створює інвестиційну привабливість Сумщини. А це потужний сигнал для інвесторів вкладати кошти у сумський край.

«Ми для себе визначили першочергові об’єкти, які ми можемо презентувати вже сьогодні, – зазначив Віталій Максименко. – Це, перш за все, аеропорт у Сумах, який має стати повітряним хабом. Ми зацікавлені в його розбудові, адже це повітряні ворота в Сумщину, що мають працювати. Так, він на сьогодні потребує реконструкції, але це діючий об’єкт. І ми з обласною радою однодумці в тому, що його необхідно розбудовувати. Відтак, це перший об’єкт для залучення реальних інвестицій в область».

Говорив посадовець і про розвиток індустріальних парків – у Сумах, Шостці та Тростянці, локацій, забезпечених відповідними комунікаціями для створення підприємств на цій базі, і про збереження пам’яток культури, архітектури та розвиток туристичної галузі в області.

«Наша Сумщина – екологічно чиста і позитивно налаштована область, тож ці свої переваги і маємо розвивати», – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Говорячи про внутрішні інвестиції, зокрема, в агропромисловому напрямку, Віталій Максименко зауважив, що у 2020 році в області тільки в об’єкти тваринництва заплановано вкласти за рахунок підприємств, які вкладають в розбудову своїх комплексів та ферм, близько 30 млн гривень.

«Щодо розвитку АПК, то тут досить великий стимул нам дає держава. Ми отримали у 2019 році 160 млн гривень державної підтримки у різних галузях агропромислового розвитку, в тому числі і щодо підтримки фермерських господарств, – додав посадовець. – Голова облдержадміністрації доручив кожному із заступників, забезпечувати розвиток галузей, що перебувають у сфері нашої відповідальності. Тож у цьому році, попри пандемію коронавірусу, я планую втримати на такому ж рівні розвиток місцевого сільського господарства та інших галузей, за які відповідаю».

Довідково. Заступник голови Сумської облдержадміністрації Максименко Віталій Олександрович забезпечує реалізацію державної політики у сферах економічного і соціального розвитку, промисловості, регіональної політики, децентралізації та реформи місцевого самоврядування, розвитку підприємництва, зовнішньоекономічної політики; розвитку агропромислового комплексу; охорони навколишнього природного середовища, природних ресурсів тощо.

Повністю інтерв’ю дивіться за посиланням: https://bit.ly/2Dgcyki