Районна газета

У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ДОСТАТНЬО ЗАБЕЗПЕЧЕНИХ КИСНЕМ ЛІЖОК ДЛЯ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ХВОРИХ НА COVID-19

Як повідомив під час брифінгу начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, забезпеченість киснем ліжок в лікарнях продовжує перебувати на особистому контролі голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ і наразі в області вона складає 87,7%

За словами Сергія Бутенка, в області для лікування пацієнтів з COVID-19 задіяні 17 закладів охорони здоров’я, на їх базі розгорнуто 1744 ліжка. За останній тиждень було додано 315 ліжок, до 220 збільшено кількість ліжок у Сумській обласній клінічній лікарні, і по 5 ліжок додали практично в усіх медичних закладах області.

Наразі достатньо ліжок, забезпечених киснем для госпіталізації хворих на COVID-19. Адже зайнято лише 565 ліжок або 32,4%. Вільні 1179 ліжок, із них 799 – забезпечені киснем. Усього в лікарнях Сумщини забезпечено киснем 1529 ліжок або 87,7%.

«Якщо завантаженість ліжок буде більше 50%, то Міністерство охорони здоров’я дозволить відкрити нам резерв під COVID-19, це ще два заклади – дитячу лікарню в Шостці та санаторій у Лебедині, – додав Сергій Бутенко.

Начальник управління охорони здоров’я закликав жителів області, які лікуються вже кілька днів амбулаторно, але їх стан не покращився (відчувають утруднене дихання, біль у грудній клітці, кілька днів мають суттєво підвищену температуру, погане самопочуття), не чекати загострення хвороби, а телефонувати 103. Медики екстреної допомоги проконсультують хворого, запропонують госпіталізацію, і хворий буде направлений на лікування до медичного закладу.

«Не будьте байдужі до свого здоров’я. Тому що попри те, що ми бачимо суттєве зниження захворюваності, люди звертаються до сімейних лікарів та швидкої нерідко в украй тяжкому стані. Ми відзначаємо збільшення кількості тяжких випадків, ускладнених супутніми патологіями. Тому і закінчується все, на жаль, трагічно. Бережіть себе та своїх рідних. Вчасно надана медична допомога може врятувати ваше життя», – наголосив Сергій Бутенко.