Районна газета

ЛІКАРНІ СУМЩИНИ ОТРИМАЛИ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ КИСНЕВИХ КОНЦЕНТРАТОРІВ

11 медичних закладів області отримали 132 кисневих концентратори, які придбані за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 5 млн 214 тис грн. Ще 16 концентраторів надійшли в область безоплатно за особистого сприяння голови Сумської облдержадміністрації Василя ХОМИ

«Забезпечення лікарень, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, – це одне з головних питань, що перебувають на контролі Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО та Уряду України, – уточнила народний депутат України Тетяна РЯБУХА. – Саме тому на кисневі концентратори, які сьогодні справді рятують життя, виділена спеціальна державна субвенції. Це системна державна допомога в боротьбі з COVID -19».

Народний депутат подякувала Василю Хомі за принципову позицію щодо забезпечення лікарень усім необхідним для лікування пацієнтів з COVID-19.

«Сьогодні ще 11 лікарень Сумської області отримують кисневі концентратори, – зазначив радник голови облдержадміністрації Ростислав СТУПНИЦЬКИЙ. – За рахунок коштів субвенції Сумщина отримала 132 кисневих концентратора на 2 виходи. Ця модель може одночасно забезпечувати двох пацієнтів, які потребують кисневої підтримки під час лікування COVID-19. Крім того, невдовзі на Сумщину прибудуть ще 40 концентраторів, придбаних за державні кошти, на 4 виходи для одночасного забезпечення киснем відразу чотирьох пацієнтів – на 160 ліжок». 

Також, за його словами, голова Сумської обласної адміністрації Василь Хома провів особисті переговори з фірмою – постачальником. Враховуючи обставини, постачальники подарували Сумщині 16 концентраторів, які розраховані на 32 пацієнтів, і найближчим часом відправлять в область ще 8 концентраторів (на 16 пацієнтів).

Начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО додав, що станом на 21 грудня 2020 року загальний ліжковий фонд закладів області для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу становить 1 429 ліжок. Наразі забезпечено киснем 1 121 ліжко закладів охорони здоров’я, які на сьогодні госпіталізують хворих на коронавірусну хворобу – 78,4% (з них 359 ліжок – централізована подача кисню, 762 ліжка – через кисневі концентратори). До кінця року в області до 100% ліжок буде забезпечено киснем.

Головний лікар Сумської обласної клінічної лікарні Володимир ГОРОХ зазначив, що кисневі концентратори дуже необхідні лікарням не лише під час боротьби з  коронавірусом.  Вони можуть бути використані в лікуванні не тільки захворювань органів дихання, а й серцево-судинної, церебральної судинної системи, при гіпоксії. Це обладнання буде корисне лікарям і після подолання пандемії.

Довідково. Із 132 кисневих концентраторів 52 отримає Сумська обласна клінічна лікарня, по 15 – Глухівська міська лікарня і Шосткинська ЦРЛ, по 10 – Кролевецька і Конотопська ЦРЛ і по 5 – Білопільська ЦРЛ, Охтирська ЦРЛ, Роменська ЦРЛ, Сумська центральна районна лікарня і Тростянецька міська лікарня.