Районна газета

МЕДИКИ СУМЩИНИ ОТРИМУЮТЬ НАДБАВКИ ЗА НАДАННЯ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА COVID-19

Про це повідомив у коментарі одному з телеканалів України начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО

За його словами, на сьогодні медичний заклад, як тільки контрактується з НСЗУ, отримує кошти. Тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає і доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар.

На Сумщині проблеми з отриманням доплат до заробітної плати медикам немає. Усі ліки, що передбачено національним протоколом лікування COVID-19 та засоби індивідуального захисту, включено до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів. Лікування у стаціонарі для пацієнта з  COVID-19 є безоплатним.

У 17 медичних закладах, де лікують хворих на COVID-19, наразі є більше місячного запасу засобів індивідуального захисту для медперсоналу.

Що стосується забезпечення ліжок киснем, то в області, окрім кисневих концентраторів, в наявності 117 апаратів ШВЛ, з яких станом на ранок 30 листопада були задіяні 10.