Районна газета

МАКСИМ СТЕПАНОВ: МЕДИЧНА СИСТЕМА КРАЇНИ НЕ ВИТРИМАЄ НАВАНТАЖЕННЯ ПРИ ЗРОСТАННІ КІЛЬКОСТІ ХВОРИХ НА COVID-19 ДО 30 ТИСЯЧ НА ДОБУ

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим СТЕПАНОВ на ток-шоу одного з телеканалів України

Уряд винайшов можливості збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо раніше йшлося про 51 тисячу ліжок, то зараз до 75 - 80 тисяч в цілому по країні може бути розгорнуто ліжко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені. Але вони також мають певну межу.

«Якщо буде загроза повного колапсу медичної системи, то ми будемо наполягати на введенні більш жорстких заходів. Для нас головний показник – це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо виходити із сьогоднішнього відсотка важких хворих, які потрапляють у лікарню, то, я думаю, що показник майже 30 тисяч хворих на добу протягом певного періоду може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему», –зазначив очільник МОЗ.

За словами Максима Степанова, можливості вітчизняної медичної системи щодо виділення лікарняних ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на сьогодні становлять 75 - 80 тисяч. Станом на 20 листопада у лікарнях перебувало 27 902 пацієнти з підозрою або підтвердженим діагнозом «коронавірусна хвороба».

«Ми знайшли можливості збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо йшлося про 51 тисячу ліжок, то зараз ми говоримо про те, що до 75 - 80 тисяч в цілому по країні може бути розгорнуто ліжко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені», – уточнив Максим Степанов.   

 Водночас Міністр підкреслив, що дотримання встановлених в країні протиепідемічних правил, зокрема передбачених карантином «вихідного дня», дозволить уникнути колапсу медичної системи і введення повного локдауну.

«Я абсолютно впевнений, і такої ж думки наші епідеміологи: якщо ми будемо дотримуватись заходів, введених в країні, ми зможемо уповільнити розповсюдження COVID-19. Якщо ми зупинимось на 12 - 13 тисячах нових випадків на добу, то наша система це витримає»,  – наголосив очільник МОЗ.

МОЗ розраховує, що карантин «вихідного дня» проявить свою ефективність через 14 днів після його запровадження з 14 листопада.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року карантин «вихідного дня», а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/maksim-stepanov-medichna-sistema-krayini-ne-vitrimaye-navantazhennya-pri-zrostanni-kilkosti-hvorih-na-covid-19-do-30-tisyach-na-dobu