Районна газета

СІЛЬСЬКИМ ГОСПОДАРСТВАМ НАГАДУЮТЬ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРОВЕДЕННЯ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНИХ РОБІТ

Роз’яснювальну роботу у вигляді семінарів-нарад проводять фахівці відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області з керівниками та відповідальними особами за охорону праці сільськогосподарських підприємств

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Тамара РЯБУЩЕНКО зазначила: «Зернозбиральні комбайни та інша техніка, яка залучається до роботи, мають бути зареєстрованими і пройти відповідний обов’язковий технічний контроль».

До роботи на тракторах та комбайнах допускаються механізатори віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування  сільськогосподарською технікою відповідної категорії».

Окрім цього, за її словами, підприємства мають забезпечувати всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами. А особи, які працюють на скиртуванні соломи, мають пройти медогляд та отримати від роботодавця допуск до виконання робіт на висоті понад 1,3 м.

Зокрема, такий семінар днями відбувся у Тростянецькому районі. Під час якого фахівці також обговорили ймовірні причини травмування працівників під час агрегатування сільськогосподарської техніки. А саме, нещасний випадок може статися у результаті наїзду трактора на допоміжного працівника, падіння причіпного пристрою на ноги, втрата стійкості з’єднуваного знаряддя, падіння знаряддя на працівника, від’єднання причепу під час руху тощо.