Районна газета

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ – ЦЕ ОДНЕ ІЗ ОСНОВНИХ ДЖЕРЕЛ НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ, – ВАДИМ АКПЄРОВ

На апаратній нараді під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Вадима АКПЄРОВА про організацію діяльності робочих груп райдержадміністрацій з врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення доповів директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК

«Наразі у десяти районах створені робочі групи з питань врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності. У восьми районах досі не діють такі групи, однак у деяких цими питаннями займаються комісії, що були до цього орієнтовані на  питання щодо невитребуваних і неуспадкованих земель», – розповів Олександр Маслак.

Як він зазначив, у Лебединському, Тростянецькому і Недригайлівському районах тільки розробляються положення щодо створення робочих груп. Проте, вже є й перші результати діяльності фахівців із земельних питань. Зокрема, у Коршачинській сільській раді Білопільського району виявлені 10 гектарів ріллі державної власності у самовільному використанні, у Яблучненській і Добренській сільських радах Великописарівського району у самовільному використанні загалом знаходиться 40 га.

Начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ольга ЄВТУШЕНКО прокоментувала, що на обидва випадки вони відреагували і вжили усіх необхідних заходів. «У нас уже налагоджена співпраця між робочими групами райдержадміністрацій і Держгеокадастром», – додала вона.

«Ефективність використання земель у сільському господарстві значною мірою впливає на господарську діяльність і наповнення місцевих бюджетів в цілому. Голови райдержадміністрації постійно скаржаться на те, що не вистачає коштів. Дивіться, яка кількість землі, які є можливості, шукайте необхідні резерви. Там, де керівники більш ефективно працюють, вже є результати», – резюмував Вадим Акпєров.

Посадовець доручив усім районам, де ще не створені робочі групи з питань врегулювання відносин щодо земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, надати письмове пояснення і негайно їх створити.