Районна газета

НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ БІЗНЕС-ФОРУМ ЩОДО ПІДТРИМКИ КООПЕРАЦІЇ В ОБЛАСТІ

Форум зібрав представників малого та середнього бізнесу в галузі АПК, посадовців та науковців. За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Миколи ПОДОПРИГОРИ, форум покликаний ще більше зміцнити трикутник «бізнес – влада – наука» і спрямувати його зусилля на розвиток кооперативного руху в області

«Цей міцний трикутник має дуже потужний потенціал, який нам необхідно використати, – говорив Микола Подопригора. – У нас є земля і люди, які уміють на ній працювати».

Ми чітко розуміємо, що нам варто сьогодні підтримувати не великі успішні агрохолдинги, а малий і середній бізнес, який в сільській місцевості сьогодні займається переробкою, створює робочі місця. І цей майданчик, сподіваюся, стане для когось поштовхом до активізації своєї роботи і пошуку партнерів».

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК, одним із напрямків розвитку АПК Сумщини є об’єднання дрібнотоварних виробників, які на сьогодні виробляють значну частину продукції сільського господарства і надання їм можливості доведення цієї продукції до кінцевого споживача. Тому цей форум є сьогодні актуальним.

«До цього заходу ми долучили також експертів, знаних в Україні, які мають великий досвід створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, – говорив він. – До речі, держава виділяє на підтримку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів 1 мільярд гривень. Крім того, обласною програмою підтримки АПК до 2020 року передбачено фінансування з обласного бюджету за напрямками ягідництво, підтримка фермерського господарства, молочного скотарства та створення кооперативів. Загалом із обласного бюджету за даною програмою виділено 6 мільйонів гривень».

Одним із організаторів бізнес-форуму став Центр підтримки бізнесу м. Суми.

«Сьогодні ми розпочинаємо всерйоз говорити про кооперацію з точки зору практичних юридичних та економічних механізмів, щоб нарешті зрушити це питання з мертвої точки і у нас почали ці кооперативи створювати, – розповів керівник Центру Тарас САВЧЕНКО. – Ще одним важливим питанням нашого форуму є переробка сільгосппродукції, адже наразі ми переважно експортуємо сировину, і додана вартість «осідає» десь за кордоном, у більш розвинених країнах. Ми хочемо, щоб ця додана вартість залишалися в нас, і на Україні та Сумщині зокрема створювалися нові робочі місця».

Під час бізнес-форуму фермери, керівники об’єднаних територіальних громад та експерти не лише ділилися своїми напрацюваннями, а й випрацьовували можливості розвитку кооперації в області.