Районна газета

ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ ПОСТІЙНО ДІЮЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

05.10.2018 проведено виїзне засідання районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, на якому розглянуто звернення з питання встановлення меж земельної дялянки.

Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Буринської районної державної адміністрації Ходенко Любов Валентинівна повідомила, що  питання розмежування земельної ділянки між сусідами визначається Земельним кодексом України, відповідно до якого власники та користувачі сусідніх земельних ділянок (сусіди) повинні обрати такі способи використання земельної ділянки, які відповідають цільовому призначенню  земельних ділянок та за яких власникам і землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдаватиметься найменше клопотів.

Разом з тим, частина 3 статті 158 Земельного кодексу України передбачає, що органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.

Межі суміжних земельних ділянок сусідів встановлюються при проведенні землевпорядних робіт. На даний час діє інструкція Держземагенції, в якій визначено види межових знаків. Кожна земельна ділянка повинна бути зазначена межовим знаком встановленого зразка. У Земельному кодексі України інституту добросусідства є порядок захисту інтересів власників володінь, що межують між собою, врегулювання протиріч, які виникають при здійсненні прав на своє майно.

Відповідно до статей 106, 107 Земельного кодексу України власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановлення твердих меж.

Відповідно до розділу 17 Земельного кодексу України «Про добросусідство» власники земельних ділянок зобов’язані встановити межі між земельними ділянками з відома іншої сторони і з письмового дозволу місцевих органів самоврядування. Закріплення межі ділянки межовими знаками мусить відбуватися в присутності власників (користувачів) цієї та суміжних ділянок або уповноважених ними осіб.

Розроблення технічної документації із землеустрою та послуги щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) надають землевпорядні компанії, що мають відповідну ліцензію на виконання землевпорядних робіт.

За результатами розгляду звернення наголошено, що у разі незгоди власників або землекористувачів з рішенням органу місцевого самоврядування, спір вирішується у судовому порядку.