Районна газета

У РАМКАХ ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»

Головний спеціаліст Буринського бюро правової допомоги Конотопського місцевого центру з надання БВПД Аліна Тюндер спільно з головним спеціалістом з питань правового забезпечення апарату Буринської райдержадміністрації Альоною Мощенко та провідним фахівцем відділу надання соціальних послуг Буринського РЦЗ Наталією Летучою на базі Буринського районного центру зайнятості населення провели семінар для безробітних осіб на тему «Написання резюме».

Фахівці наголосили, що резюме - це документ, у якому особа подає короткі відомості про навчання, трудову діяльність, професійні навички й якості у спеціально встановленому порядку. Щодо написання резюме, розташування його реквізитів немає суворих правил. Найпоширенішим є формуляр-зразок, у якому подаються такі реквізити:

1. Назва виду документа.

2. Прізвище, ім'я та по батькові особи, яка складає резюме.

3. Контактні адреса та телефон (мобільний телефон, номер пейджера, факс, e-mail, адреса в Інтернеті).

4. Мета написання резюме.

5. Дані про освіту.

6. Дані про досвід роботи (обидва пункти заповнюються у зворотному хронологічному порядку).

7. Інші відомості на вимогу роботодавця (знання іноземних мов, володіння навичками роботи з комп'ютером, права водія, наявність друкованих праць тощо, в тому числі уподобання).

8. Особисті дані (місце проживання, сімейний стан).

Основна вимога до такого документа - вичерпність потрібних відомостей і лаконізм викладу. На відміну від автобіографії, резюме позбавлено елемента описовості.

Адже від того, як виглядає резюме, залежить перше враження, яке складеться у потенційного роботодавця про кандидата.

Також, Тюндер Аліна проінформувала безробітних про роботу бюро та центру. Більш детальніше зупинилась на категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, роз’яснила вид правових послуг, які включає в себе безоплатна вторинна правова допомога: захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Після семінару, всім бажаючим, фахівець бюро роздала інформаційні брошури з адресою та контактними номерами телефонів бюро та центру.