Районна газета

НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ПІДСУМКОВИЙ ЕТАП ХХ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

Участь у підсумковому змаганні взяли 36 знавців рідного слова, які стали переможцями обласного етапу конкурсу

«Щороку конкурс об’єднує все більше поціновувачів рідного слова. Пам’ятаймо, що свято мови настане тоді, коли нею освятяться будні», – наголосила директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА у своєму вітальному слові.

Цього року найбільшу кількість у підсумковому етапі склали учні 5-11 класів – 27 учасників, також до числа найкращих знавців української мови ввійшли 3 учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 6 студентів закладів вищої освіти.

На церемонію урочистого відкриття цього конкурсу було запрошено і вчителів та викладачів, які підготували переможців обласного етапу. 

Потрібно зазначити, щороку в Сумській області до конкурсу на всіх етапах долучається майже 10 тисяч осіб, серед яких – кращі знавці української мови з числа учнів та студентів Сумщини. Високий рівень проведення всіх заходів, пов’язаних з конкурсом, свідчить про те, що цей  масштабний  мовний проєкт є значним стимулом для підвищення інтересу  до  української  мови, сприяє зростанню її престижу серед молоді.

Серед переможців обласного етапу – учні закладів загальної середньої освіти міст Суми, Конотоп, Лебедин, Глухів, Нижньосироватської сільської ради; учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти: ДНЗ «Глухівське вище професійне училище», ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище», ДПТНЗ «Путивльський професійний ліцей»; студенти закладів вищої та фахової передвищої освіти: СумДПУ імені А.С. Макаренка, Лебединського педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка, СумДУ, Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка, Путивльського педагогічного коледжу імені С.В. Руднєва.

Довідково. У 2000 році Петро Яцик уперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед учнівської та студентської молоді.  Дев’ятнадцятий рік поспіль конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України за ініціативи Ліги українських меценатів. Ці інтелектуальні змагання спрямовано на зміцнення знань з української мови, утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу. Масштабний захід уже десятки років об’єднує українців на рідній землі та далеко за її межами.