Районна газета

ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗРОБИТИ СВОЮ СПРАВУ МИСТЕЦТВОМ – ЩИРО ЛЮБИТИ ЇЇ

З такими словами заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ звернувся до учасників обласної культурно-мистецької акції «Мистецькі сходи», що відбулася з нагоди професійного свята Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва

«Понад 5 тисяч працівників культури на Сумщині – це люди, які бережуть ідентичність, культурну спадщину, традиції і звичаї області, все те, що ідентифікує унікальність нашого краю, його жителів, – говорив Іван Боршош, звертаючись до мистецької спільноти.

Вітаючи митців області з професійним святом, начальник управління культури облдержадміністрації Олена МЕЛЬНИК наголосила, що цей рік для галузі культури є надзвичайно плідним, адже завдяки творчому неспокою і високому професіоналізму її представників, Сумщина має вагомі мистецькі здобутки у престижних Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах. Зокрема в області проведено значимі міжнародні заходи – конкурс юних піаністів «Слобожанська фантазія» та літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники», участь у яких взяли представники творчої спільноти більше ніж з 15 країн світу. А обласний фестиваль «Квітуй в любові і добрі, Сумщина, край благословенний» згуртував понад 40 тисяч аматорів сцени та майстрів народного мистецтва. Жителі десяти обласних центрів України змогли доторкнутися до живої краси Сумщини через пісню, виставу обласних творчих та театральних колективів.  

За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм грамотами Міністерства культури України Іван Боршош відзначив директора Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяну ФРОЛОВУ та Миколу КОРСУНА – керівника народного аматорського театру «Орфей» Лебединського районного будинку культури. Також кращих працівників галузі культури було нагороджено грамотами голови Сумської державної адміністрації.

Почесною грамотою голови Сумської державної адміністрації за багаторічну працю,високу професійну майстерність,вагомий особистий внесок у розвиток національної культури був нагороджений начальник відділу культури і туризму Буринської районної державної адміністрації Микола ДИШКОВЕЦЬ. Андрій КОЗИРЬ отримав почесну відзнаку у номінації «Кращий аматорський колектив»,як керівник народного аматорського вокального чоловічого ансамблю КЗ Буринської районної ради «Буринський районний будинок культури».

Справжньою родзинкою мистецької акції стала фінальна гала-пісня «Мистецькі сходи» у виконанні солістів народної аматорської студії естрадного вокалу Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.