Районна газета

КНИГИ СУМЩИНИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА УНІВЕРСАЛЬНІЙ ВИСТАВЦІ-ЯРМАРКУ «ПОШУК» У М. ПОЛТАВА

Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги («ПОШУК») вперше приймає видавців, письменників та читачів із багатьох областей України – понад 70 учасників. Сумщина привезла на виставку до 100 найменувань книг, виданих за фінансової підтримки обласної влади та власним коштом

Це творчі доробки письменників та краєзнавців Сумщини, більшість із яких через свою надзвичайну популярність, читацьку затребуваність потребують додаткового друку – це книги про визвольний рух в Сумській області, трагічні сторінки Голодомору та сучасної гібридної війни, героїв АТО, відомих спортсменів, музикантів, художників та інших людей, які прославляли наш край.

 

Сумські майстри слова, як з’ясувалося, дуже відомі в Україні – ще не оформили остаточно книжкову експозицію Сумщини, а вже почали підходити шанувальники їх творчості.

Свої автограф-сесії та презентації власних книг на книжковій виставці у Полтаві проводять знані і шановані сумські письменники та краєзнавці – Григорій ЄЛИШЕВИЧ, Євген ПОЛОЖІЙ та Олег КОРНІЄНКО.

Євген Положій говорив із молоддю про серйозні речі у контексті презентації книг «Іловайськ» та «П’ять секунд, п’ять днів», (остання буквально за декілька годин до початку виставки у Полтаві приїхала з друкарні).

«Це книжки не про війну. Це книжки про любов – до Батьківщини, мами до сина, чоловіка до жінки, – наголосив Євген Положій та зазначив, що за мотивами книг планує створити фільм, після перегляду якого люди відкладуть зброю».

Григорій Єлишевич презентував випуски щорічного альманаху творів Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, виданих за фінансової підтримки обласної влади, розповів про тематику різних випусків. А прочитані автором власні гуморески та байки були сприйняті слухачами із зацікавленістю та викликали багато усмішок і позитивних емоцій.

«Якщо Бог дав тобі талант, то це не просто дар, а твій обов’язок віддавати іншим», – зазначив Григорій Єлишевич на завершення зустрічі з шанувальниками свого таланту і запросив їх на Сумщину.

Полтавчани, які наразі відвідують виставку «ПОШУК», з цікавістю знайомляться з літературними та краєзнавчими виданнями Сумщини, слухають про майбутні плани Сумської облдержадміністрації щодо розвитку книговидавничої справи, підтримки місцевих авторів у нашому регіоні і запрошують стати постійними учасниками Полтавської Оази Шанувальників Укранської Книги.