Районна газета

ПОДОРОЖ У КРАЇНУ КАЗОК

Казка доступною мовою вчить дітей життя, розповідає про добро і зло, тому вона є важливим елементом у вихованні дітей. Вони легше розуміють казку, ніж прісну дорослу мову. І дорослим, якщо вони хочуть допомогти пояснити щось дитині, підтримати її, доведеться згадати мову дитинства  -  казку. Читаючи і розповідаючи казки, ми розвиваємо внутрішній світ дитини. Діти, яким з раннього дитинства читають казки, швидше починають говорити, правильно висловлюють свої думки. Казка допомагає формувати основи поведінки і спілкування. Покликання дитячих казок – розвивати фантазію і уяву дитини.

З цією метою у центральній районній дитячій бібліотеці проводиться багато заходів. І от нещодавно було проведено подорож у країну казок «Заглядає в шибку казка з добрими очима» для учнів 1- А класу.

Вчитель Ганна Василівна Новик впроваджує в свою роботу прогресивні методи навчання дітлахів читання. Щоб викликати у дітей зацікавленість читанням Ганна Василівна частенько приводить учнів свого класу до дитячої книгозбірні. Яскраво ілюстровані книжечки та мультимедійні засоби бібліотеки сприяють виконанню поставленої мети.

Бібліотекар Валентина Вольська підготувала для маленьких користувачів розповідь про походження українських народних казок, їх видів та класифікації. Для кращого розуміння теми дітям було запропоновано переглянути мультфільми за мотивами українських народних казок за такими видами: про тварин – «Котик і півник», чарівні – «Івасик Телесик» та соціально-побутові – «Язиката Хвеська». По закінченню перегляду ведуча разом із дітьми проаналізувала казкові мультфільми та запропонувала їм познайомитися із книжками вдома разом із батьками. Адже це буде корисно не лише для розвитку навиків читання, але й допоможе організувати цікаве та корисне сімейне дозвілля.

Також Валентина Григорівна провела з малечею літературну вікторину «З якої казки?». Дітлахи охоче відповідали на задані запитання і відрадно те, що відповіді були правильними. А це означає, що батьки не байдужі до розвитку своїх дітей і розвивають їх різноманітними способами, в тому числі і читанням.

Заступник директора Буринської РЦБС Валентина Баранова