Районна газета

РОМАН ГРИЩЕНКО: МИ ОПЕРАТИВНО ПРАЦЮЄМО НАД РОЗРОБЛЕННЯМ НЕОБХІДНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ, ЩОБ ЯК НАЙБІЛЬШЕ ОБ’ЄКТІВ БУЛИ ВКЛЮЧЕНІ ДО ПРОГРАМИ «ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ»

Про це голова Сумської облдержадміністрації зазначив під час брифінгу, де презентував об’єкти культурно-архітектурної спадщини, які можуть бути внесені від нашого регіону до списку ТОП-100 проєктів реставрації в Україні

«Сумщину днями відвідали Прем’єр-Міністр України Денис ШМИГАЛЬ та Міністр культури та інформаційної політики Олександр ТКАЧЕНКО. Під час наради в Сумській облдержадміністрації Прем’єр-міністр України розповів, зокрема, про державні плани щодо масштабної реконструкції пам’яток культури та архітектури» – повідомив журналістам Роман Грищенко. 

Сумська облдержадміністрація розширила перелік об’єктів, які можуть бути внесені від нашого регіону до списку ТОП-100 проєктів реставрації в Україні. Частину цих об’єктів було презентовано Денису Шмигалю під час наради. Глава Уряду був приємно вражений нашими перлинами – художнім музеєм ім. Никанора Онацького, де зберігаються понад 17 тис. творів мистецтва ХVІ-ХХІ ст., комплексом садиби Харитоненка, настінним панно «Птахи щастя» на другому поверсі театру ім. М.Щепкіна тощо.

«Нам пообіцяли допомогу у відбудові наших туристичних магнітів, тож ми зібрали пакети документів та розробили проєктно-кошторисну документацію по 3 об’єктах: Будинок державного банку (обласний художній музей ім. Н. Онацького), Круглий двір (м. Тростянець), Садиба Кеніга (м. Тростянець). На наступному тижні їдемо в Кабмін з цими документами – зазначив Роман Грищенко. – По решті об’єктів ставиться завдання максимально оперативно розробити проєктно-кошторисну документацію (включити в бюджети втрати для ПКД). Шановні журналісти, ми сьогодні не просто показуємо вам наші плани, а й хочемо розказати про ті конкретні кроки, що ми вже зробили задля реалізації цих проєктів».

Про результати поїздки та прийняті згодом рішення щодо реконструкції за державні кошти унікальних архітектурно-мистецьких об’єктів на Сумщині облдержадміністрація буде обов’язково інформувати громадськість.

Директор Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Любов КАРПЕНКО додала, що робоча поїздка Прем’єр-міністра та Міністра культури була дуже важливою для Сумщини, але не стала відправною точкою в питанні розбудови культурних пам’яток.

«Задовго до зустрічі з Главою Уряду головою облдержадміністрації Романом Грищенком уже були поставлені чіткі завдання щодо визначення переліку тих культурних об’єктів, які мають увійти в Програму Президента «Велике будівництво». Тож ми вже оглянули перелік документів, побачили, що ми вже маємо, а що потрібно доопрацювати, щоб у максимально короткі терміни подати ці проєкти на розгляд у Кабмін, – зазначила Любов Карпенко. – Програма Президента України «Велика реставрація» – це унікальна можливість для Сумщини оновити культурні пам’ятки, надати їм нового статусу і зробити Сумщину привабливою як туристично, так і культурно».