Районна газета

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ»

31 січня 2015 року у Буринській районній державній адміністрації під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови Буринської районної державної адміністрації  Чередника С.І. відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Про стан реформування системи надання адміністративних послуг» за участю начальника відділу з питань надання адміністративних послуг апарату Буринської районної державної адміністрації Кіладзе Т.Т., виконуючого обов’язки начальника реєстраційної служби Буринського районного управління юстиції Коди Д.О., державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Буринського районного управління юстиції Кириленко А.А., головного спеціаліста сектору державного земельного кадастру відділу Держземагентства у Буринському районі Сумської області Шкриль І.П., головного спеціаліста юридичного сектору апарату райдержадміністрації Мощенко А.О.

На початку засідання «круглого столу» виконуючий обов’язки голови Буринської районної державної адміністрації Чередник С.І. зазначив, що Закон України «Про адміністративні послуги» несе нову ідеологію – ідеологію служіння громадянам з боку держави і чиновників, а його найбільшим досягненням є норми щодо створення Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Сьогодні, на жаль, склалася ситуація, що навіть базові адміністративні послуги дуже розпорошені територіально. Все це створює незручності для громадян. Закон України «Про адміністративні послуги» дозволяє цього уникнути. Він дає нові можливості ініціативним органам місцевого самоврядування та районним державним адміністраціям щодо покращення якості адміністративних послуг.

Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» з 1 жовтня 2014 року через центр надання адміністративних послуг у Буринському районі надаються  адміністративні послуги особисто державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Буринського районного управління юстиції та через адміністраторів центру надаються послуги міграційної служби. З січня поточного року через центр надаються послуги спеціалістами сектору державного земельного кадастру відділу Держземегентства у Буринському районі Сумської області, визначені вищезгаданим розпорядженням. 

Також Чередник С.І. зазначив, що в Законі України «Про адміністративні послуги» є багато корисних норм, зокрема:

- кількість годин прийому суб’єктів звернень має становити не менше 40 годин на тиждень, у тому числі в суботу - не менше шести годин (п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону);

- суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління (ч. 7 ст. 9) ті н.

Кіладзе Т.Т. ознайомила присутніх з ідеєю створення ЦНАПів, зазначивши, що принцип «єдиного офісу»передбачає можливість споживача на отримання максимальної кількості адміністративних послуг в одному місці. Принцип «єдиного вікна» передбачає обов’язок публічної адміністрації самостійно організовувати отримання погоджень і висновків від інших суб’єктів публічної адміністрації при наданні адміністративної послуги, без залучення особи - заявника.

Далі повідомила про практику створення центрів надання адміністративних послуг, яка набула загального поширення у розвинених країнах.

Наприклад, в Німеччині такі структури називають «офіси для громадян», у Польщі – «адміністративні центри» або «відділи обслуговування мешканців», у Нідерландах – «служба у справах громадян», «служба публічних послуг», в Грузії – «центри обслуговування громадян». Утворення таких структур, які ще узагальнено називають «універсам послуг» або «магазин одного кроку» (англ. – one-stop-shop) покликане вирішити проблеми доступності та зручності послуг для громадян та бізнесу.

Також при обговоренні Кода Д.О. повідомив про готовність реєстраційної служби Буринського РУЮ  надавати в ЦНАПі адміністративні послуги Укрдержреєстру. При цьому звернув увагу присутніх, що надання останніх у центрах надання адміністративних послуг і технічно, і юридично можливе лише особисто державними реєстраторами безпосередньо.Державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Буринського районного управління юстиції    Кириленко А.А. ознайомила  присутніх про зміни в законодавстві, зокрема, 30.10.2014 набрав чинності Закон України від 15.04.2014 № 1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», яким:

1) скасовано реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичної особи та державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

2) встановлено, що реєстраційний збір справляється лише за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичної особи (три неоподатковувані мінімуми доходів громадян - 51.00 грн.), та за проведення державної реєстрації змін імені або місця проживання фізичної особи – підприємця (один неоподатковуваний мінімум доходів громадян - 17.00 грн.);

3) визначено, щореєстраційний збір за проведення державної реєстрації змін, щовносяться до установчих документів благодійних організацій, не справляється;

4) розширено перелік документів, що підтверджують внесення реєстраційного збору, шляхом включення до нього копії квитанції з платіжного терміналу;

5) скасовано обов’язковість використання юридичними особами приватного права печаток.

Головний спеціаліст сектору державного земельного кадастру відділу Держземагентства у Буринському районі Сумської області Шкриль І.П. ознайомила присутніх із порядком надання послуг державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу з державного земельного кадастру через ЦНАП. Для державної реєстрації земельної ділянки, за місцем її розташування, Державному кадастровому реєстраторові необхідно подати такі документи:
1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки;
2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації);
3) електронний документ;

4) запит від нотаріуса про видачу витяга з ДЗК.

Всі дії, пов'язані із веденням Державного земельного кадастру, здійснюються за допомогою програмного забезпечення. А саме - Національної кадастрової системи, завдяки впровадженню якої було автоматизовано практично всі процеси.

Завдяки величезним можливостям мережі Інтернет Держземагентством було забезпечено широкому колу громадян зручне та комфортне користування відкритими відомостями Національної кадастрової системи, які розміщені на публічній кадастровій карті, де вперше за два десятиріччя земельної реформи була оприлюднена інформація про всі земельні ділянки в межах країни. Мільйони громадян стали постійними користувачами публічної кадастрової карти.

Для отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, громадянам потрібно звернутися до адміністратора центру надання адміністративних послуг з заявою та запитом нотаріуса (в разі оформлення  спадщини) для видачі нормативної грошової оцінки, термін надання послуги  - 7 робочих днів .