Районна газета

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД» НА ТЕРИТОРІЇ БУРИНСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 958-р «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Сумської області» рішення сорок п’ятої сесії шостого скликання Сумської обласної ради від 25.06.2017 року «Про проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області» на теренах Буринського району схвалено проект перспективного плану формування спроможної територіальної громади з центром  в м. Буринь до якої мають увійти міська та 16 сільських рад (45 населених пунктів).

З метою забезпечення економічного зростання, підвищення самодостатності територіальної громади, розвитку території та покращення добробуту мешканців, підвищення ефективності вирішення проблем громади на території Буринського району, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» поза перспективним планом формування спроможних територіальних громад Сумської області утворено Буринську міську об’єднану територіальну громаду.

 

29.10.2017 у міській об’єднаній територіальній громаді відбулись перші вибори голови та депутатів. До складу громади увійшли міська та 8 сільських рад (Успенська, Воскресенська, Верхньосагарівська, Жуківська, Суховерхівська, Степанівська, Олександрівська та Червонослобідська),             19 населених пунктів зазначених сільських рад.

Площа об’єднаної громади - 434,58 кв. км., або 39,4 % загальної площі району.

Чисельність населення – 14,8 тис. осіб, або 60,1% чисельності району.

На даний час проводиться робота щодо приєднання в межах перспективного плану інших сільських рад. Так мешканці Вознесенської сільської ради підтримали згоду на входження до Буринської міської об’єднаної територіальної громади.

В Україні впроваджується децентралізація, тому значна увага з боку районної державної адміністрації приділяється наданню допомоги Буринській міській об’єднаній територіальній громаді, яка є невід’ємною частиною Буринського району.

З цією метою надається організаційно-методична допомога щодо здійснення децентралізації повноважень у сфері забезпечення освітнього, медичного, архітектурного, культурно-мистецького напрямків, регуляторної політики, розроблення номенклатури справ, формування бюджету, інформаційного та інших напрямків соціально-економічного розвитку.

Після формування громади здійснено ряд заходів щодо сприяння передачі комунального майна.

Так, з метою своєчасного проведення передачі бюджетних установ та нерухомого майна  із спільної власності територіальних громад сіл та міста Буринського району у власність Буринської міської ради, видано доручення голови Буринської районної державної адміністрації від 04.12.2017 № 7-ОД, яким утворено робочу групу для підготовки пропозицій щодо передачі бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Буринського району у власність Буринської міської ради.

До роботи робочої групи залучені члени робочої групи та представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів районної та міської рад, громадськості міста.

За результатами  напрацювань робочої групи рішеннями сесій Буринської районної ради від 20.12.2017 та від 24.01.2018 вилучено з оперативного управління Буринської районної державної адміністрації та передано у власність Буринській міській ОТГ 6 комунальних закладів Буринської районної ради та майно, що за ними закріплене, це:

- дитяча школа мистецтв;

- дитячо-юнацька спортивна школа;

- районна централізована бібліотечна система;

- будинок дитячої та юнацької творчості;

- центр реабілітації дітей-інвалідів.

- центр первинної медико-санітарної допомоги Буринського району.

До структури Центру входять 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (у тому числі 1 знаходиться за межами громади), 2 сільські лікарські амбулаторії (у тому числі 1 за межами громади), 17  фельдшерсько-акушерських пунктів (тому числі 12 за межами громади) та 14 фельдшерських пунктів (у тому числі 9 за межами громади).

Відповідно до рішення Буринської міської ради від 20.02.2018 «Про затвердження структури комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Буринської міської ради (об’єднаної територіальної громади) та визначення загальної штатної чисельності» та  від 07.03.2018 «Про припинення комунального закладу Буринської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги Буринського району» шляхом реорганізації (перетворення)» передбачається скорочення 100,25 штатних посад, що становить 55,6 % від загальної кількості працюючих, а саме у вищезазначених закладах, що знаходяться за межами громади.

Незважаючи на те, що Буринська міська об’єднана територіальна громада об’єднала 60,1% жителів району, проблемним питанням в галузі медицини є відсутність участі у співфінансуванні щодо покриття дефіциту бюджету  Буринської центральної районної лікарні ім. проф. М.П.Новаченка на виплату заробітної плати та оплати енергоносіїв.

Всі навчальні заклади району є комунальною власністю місцевих громад та не потребуть подальшої передачі.

         Із 23 навчальних закладів 13 залишились в оперативному управлінні відділу освіти Буринської районної державної адміністрації, а 10 – є власністю міської об’єднаної громади.

Відділом освіти Буринської районної державної адміністрації здійснюється своєчасний перерахунок коштів управлінню освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради (дитячо-юнацька спортивна школа та  будинок дитячої та юнацької творчості).

Окрім того, рішенням сесії Буринської районної державної адміністрації  від 21.02.2018 розподілено кошти вільного залишку освітньої субвенції в сумі 1107,5 тис. гривень пропорційно 53% закладам освіти громади та 47% - районному бюджету, також спонсорські та батьківські кошти на харчування в сумі 35,2 тис. гривень перераховані управлінню освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради. 

Проблемними питаннями щодо співпраці у галузі освіти є :

- створення спільного інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами;

- підписання актів передачі лічильників газу станом на 02.01.2018    представниками управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради;

- переоформлення прав власності на передані транспортні засоби для підвозу дітей.

Буринською об’єднаною територіальною громадою розроблена окрема міська Програма соціального захисту населення для надання допомог жителям Буринської міської ОТГ.

Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів належать видатки на пільги з проїзду залізничним транспортом окремих категорій громадян в приміському сполученні та послуги зв’язку.

Однак в Буринській міській об’єднаній територіальній громаді в міському бюджеті на 2018 рік кошти на вищезазначені пільги для жителів Буринської міської ОТГ не передбачені.

Також рішенням сесії міської ради були передбачені кошти в міському бюджеті на утримання Буринського районного територіального центру лише на І квартал 2018 року в сумі 360,0 тис. гривень.

20 соціальних робітників територіального центру, які надають соціальні послуги вдома громадянам похилого віку та особам із інвалідністю, які не здатні до самообслуговування і потребують стороннього догляду, які ввійшли до складу Буринської міської об’єднаної територіальної громади, попереджені про звільнення з роботи з 02.05.2018 року у зв’язку із скороченням посад.

Щодо вирішення вищезазначених питань неодноразово зверталися в усній та письмовій формі до голови Буринської міської об’єднаної територіальної громади.

У галузі культури, молоді та спорту налагоджена тісна співпраця щодо проведення низки спільних заходів.