Районна газета

ВІТАЛІЙ МАКСИМЕНКО: БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК АПК ТА СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ – СТРАТЕГІЧНА МЕТА РОЗВИТКУ СУМЩИНИ

Заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО обговорив з аграріями проєкт Стратегії регіонального розвитку Сумської області до 2027 року, що облдержадміністрація планує подати на затвердження на сесії обласної ради 4 грудня

«Прийняття цього документу є найважливішим питанням для Сумщини, оскільки саме він визначає, в якому напрямку потрібно сконцентрувати зусилля, щоб область прогресувала, успішною була кожна громада, а аграрний сектор став надпотужним локомотивом розвитку регіональної економіки», – наголосив Віталій Максименко.

Заступник голови облдержадміністрації також зазначив, що на Сумщині достатньо ресурсів та сприятливі природно-кліматичні умови для ефективного ведення сільського господарства. Зокрема, загальна площа сільськогосподарських угідь становить 1,7 млн гектарів, у тому числі ріллі – 1,2 млн гектарів. Цього року Сумщина є лідером серед регіонів України за врожайністю зернових та зернобобових культур (68,9 ц/га), а також перебуває в першій трійці областей за валовим виробництвом зерна (3,8 млн тонн).

Віталій Максименко розповів, що проект Стратегії регіонального розвитку Сумської області передбачає подальший багатофункціональний розвиток аграрного сектору та сільських територій, зокрема, створення сприятливих умов для розвитку дрібнотоварного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення рівня життя в сільській місцевості, забезпечення населення продуктами харчування, безпечними для здоров’я тощо.

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК зазначив, що реалізація Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки та Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації сприятиме підвищенню конкурентоспроможності сільськогосппродукції та продукції переробки; впровадження органічного виробництва; зростання рівня переробки сільськогосппродукції, підвищення безпечності та якості харчових продуктів; збільшення асортименту продукції місцевих товаровиробників; сталого розвитку фермерських, сімейних фермерських господарств та агрокооперації; запровадження кластерної моделі розвитку АПК.

Особливу увагу при обговоренні приділили реформі земельних відносин, що передбачає передачу ОТГ земель сільськогосподарського призначення. Це має стати основою для подальшого розвитку дрібнотоварного виробництва та залучення інвестицій.

За результатами обговорення були погоджені положення зазначеної Стратегії та Плану її реалізації. Запропоновані пропозиції щодо розвитку агропромислового комплексу області будуть враховані при розробці галузевих програм.

Довідково. В обговоренні Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки взяли участь представники Асоціації «Спілка аграрних підприємств Сумської області», Асоціації фермерів та приватних землевласників Сумської області, громадської спілки «Органічна Україна, Північ», наукових установ та профспілкових організацій області.   Обговорення проходило на базі Сумського національного аграрного університету.