Районна газета

ПАРТНЕРСТВО ВЛАДИ, ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ ТА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ – ЗАПОРУКА УСПІХУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ СУМЩИНИ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО під час наради з представниками обласних дирекцій банківських установ щодо реалізації програм державної фінансової підтримки в агропромисловому секторі

«Облдержадміністрація зацікавлена в активній участі місцевих суб’єктів господарювання у програмах фінансової підтримки, запропонованих державою. Адже це дає поштовх для подальшого розвитку сільськогосподарської галузі Сумщини та створення нових робочих місць», – зазначив Віталій Максименко.

У свою чергу, очільник обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК повідомив, що фінансова підтримка сільгосптоваровиробників надається за напрямами: часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва (1 млрд гривень) та фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів (1,2 млрд гривень).  

«Наразі в області 27 представників аграрної галузі, які подали 42 заявки, вже отримали за пів року 1,7 млн гривень», – повідомив Олександр Маслак. –Участь у державній програмі здешевлення кредитів взяли суб’єкти агропромислового комплексу з таких районів: Білопільський – 1, Буринський – 5, Великописарівський – 2, Конотопський – 2, Краснопільський – 3, Лебединський – 1, Липоводолинський – 3, Охтирський – 5, Сумський – 1, Тростянецький – 2, Шосткинський – 1, м. Суми –1».

За результатами наради заступник голови облдержадміністрації Віталій Максименко подякував представникам банківських установ та висловив сподівання, що і в цьому році, незважаючи на зміни в самих програмах та механізмах, аграрії Сумщини матимуть можливість долучитися до державних програм фінансової підтримки та взяти в них участь за максимально спрощеною процедурою.

Довідково. Станом на 29 липня, підприємці Сумщини є одними з найактивніших учасників державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». У регіональному розрізі найактивнішими учасниками цієї програми є підприємці Харківської, Київської та Сумської областей. Практично кожен десятий підприємець, який отримав кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%», має або харківську, або київську, або сумську реєстрацію. Станом на сьогодні позику в рамках Програми можна отримати вже у 18-ти банках України.