Районна газета

ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА СУМЩИНИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ФІНАНСОВУ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ

У 2020 році через Український державний фонд підтримки фермерських господарств допомога буде здійснюватися за двома напрямками: «Надання кредитів фермерським господарствам» та «Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для новостворених фермерських господарств»

Як повідомив під час онлайн-брифінгу директор Сумського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Олексій ПАСЬКО, місцеві фермери можуть отримати кредити – це безвідсоткова на конкурсних засадах поворотна фінансова допомога фермерським господарствам з терміном повернення до п’яти років, у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень.

Основними критеріями під час визначення переможців конкурсу на надання такого кредитування є: забезпечення гарантій повернення коштів (застава) та створення додаткових робочих місць у сільській місцевості.

За наявності рівних умов перевага надається фермерським господарствам, які є членами сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, мають в обробітку земельні ділянки площею не більше ніж 500 га, здійснюють закладення молодих плодово-ягідних та виноградних насаджень, а також подали заяву про перехід на виробництво органічної продукції.

У 2020 році в Україні для надання кредитів фермерським господарствам із державного бюджету виділено 67 млн гривень. Відповідно до розподілу коштів для надання кредитів фермерським господарствам Сумської області передбачено 2412 тис. гривень.

Безвідсотковими кредитами у 2019 році скористалися 23 фермерських господарств Сумщини, з них 8 новостворених господарств, на загальну суму 8547,5 тис. гривень. За ці кошти було придбано вісім тракторів, комбайн та сільськогосподарське обладнання на суму 4607 тис. гривень.

Що стосується бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь, то до цієї програми було внесено зміни. Такою державною підтримкою відтепер зможуть скористатися лише новостворені фермерські господарства і тільки один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3 тис. гривень на 1 гектар, але не більше 60 тис. гривень на одне фермерське господарство.

У минулому році Сумським відділенням фонду було прийнято документи від 151 фермерського господарства на загальну суму 5275 тис. гривень.

Ті фермерські господарства, які подали документи у жовтні-листопаді 2019 року, але не отримали кошти, мають право на відшкодування заборгованості в цьому році за умови подачі нового пакету документів до 1 вересня 2020 року.