Районна газета

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА-2020: ЗМІНИ ТА УМОВИ ОТРИМАННЯ КОШТІВ ІЗ ДЕРЖБЮДЖЕТУ ДЛЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ СУМЩИНИ

Про зміни та особливості цьогорічної державної підтримки для галузі тваринництва розповів під час брифінгу директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр МАСЛАК

«Сумщина є одним із лідерів в Україні щодо утримання поголів’я великої рогатої худоби, отримання молока і утримує ці позиції впродовж останніх років. У нас працюють підприємства, які є зразковими для галузі в Україні, які запроваджують сучасні технології, тримають виробництво продукції високому рівні», – повідомив Олександр Маслак.

«Сумщина є одним із лідерів в Україні щодо утримання поголів’я великої рогатої худоби, отримання молока і утримує ці позиції впродовж останніх років. У нас працюють підприємства, які є зразковими для галузі в Україні, які запроваджують сучасні технології, тримають виробництво продукції високому рівні, – повідомив Олександр Маслак. – Виходячи з того, що галузь потребує значних фінансових ресурсів, впродовж останніх років передбачається значна фінансова підтримка з державного бюджету суб’єктів господарської діяльності, які задіяні в цій галузі».

За словами Олександра Маслака, 20 травня цього року підписана урядова постанова № 395, що передбачає зміни до Порядку використання коштів державного бюджету для розвитку галузі тваринництва, а також пов'язаних із розвитком потужностей щодо зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

Згідно з цією Постановою, бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами: спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї; часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність; часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції; часткова компенсація вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість за рахунок банківських кредитів; часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна тощо.

«Якщо говорити, зокрема, про племінні ресурси, то суб’єктами цієї програми є суб’єкти господарювання – фізичні та юридичні особи, які планують придбавати племінний молодняк молочного скотарства, свинарства, вівчарства та бджолярства. Ця програма передбачає відшкодування затрат, пов’язаних із такими придбаннями в розмірі 50% від загальної вартості», – зазначив Олександр Маслак.

Дана програма передбачає і підтримку суб’єктів господарювання, які займаються бджолярством. Зокрема, такий напрям, як придбання бджоло-пакетів та бджоло-маток теж підлягає відшкодуванню коштів із держбюджету. По бджоло-маткам компенсація надається в розмірі 100 грн і по бджоло-пакетам 500 грн за одиницю.

Про умови фінансової підтримки читайте у Постанові Уряду № 395: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-a395