Районна газета

УРЯД СПРОСТИТЬ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛІВ ДЛЯ ПЕРЕСУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

Постановою скасовується необхідність отримання дозволу для техніки шириною до 2,6 метрів, а також дозвіл для техніки шириною від 2,6 метрів до 3,75 метрів, за умови дотримання спеціальних правил безпеки (машина супроводу, знак об’їзду, проблискові маячки)

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та затвердив Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» (щодо дозволів на рух габаритної сільськогосподарської техніки).

Для руху будь-якої сільськогосподарської техніки потрібен був дозвіл, який видається Національною поліцією на підставі погодження з Державном агентством автомобільних доріг України, та є платним. Отримання дозволу необхідне на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки. Окрім того, погодження органів займає тривалий час (від трьох днів до одного місяця). У дозволі вказується конкретний маршрут, який заздалегідь передбачити неможливо, в тому числі й через погодні умови. Отримання цього дозволу є декларативним та не впливає на безпеку на дорозі. Його прийняття є критичним до початку сезону польових робіт.

Ухвалення постанови сприятиме своєчасному та ефективному проведенню сільськогосподарських робіт, зменшенню в рази втрат врожаю зернових культур, пов’язаних із осипанням зерна у разі запізнілого збирання врожаю. Окрім того, внаслідок реалізації правочину зменшаться корупційні ризики у відносинах з представниками уповноваженого органу щодо отримання дозволу та у випадках виявлення поліцією фактів проїзду без дозволу.

За матеріалами me.gov.ua