Районна газета

НА СУМЩИНІ НАВЧАЛИ, ЯК РОЗВИВАТИ БІЗНЕС НА ДИКОРОСАХ

Як зробити це правильно та з мінімальними ризиками навчали під час практичного семінару «Заготівля, переробка та кооперація у трав’яному бізнесі», що проходив за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи ЄС EU4Business та Центру Інформаційної Підтримки Бізнесу. Участь у заході взяли близько 80 представників бізнесу Сумщини

«Для малих форм господарювання привабливість цього сегменту ринку полягає у досить високій рентабельності. Крім того, нішеве виробництво характеризується експортоорієнтованістю і низьким рівнем конкуренції», –зазначив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК.

Також він наголосив усім учасникам, що вирощування нішевих культур дозволяє застрахувати себе від таких ризиків, як несприятливі погодні умови, падіння цін або ж переповнення ринку і загострення конкуренції.

Виступи провідних експертів та практиків і панельні дискусії між представниками різних сегментів сектору допомогли присутнім більш детально ознайомитись з сучасними агротехнологіями вирощування нішевих культур. Учасники заходу отримали також рекомендації щодо формування ефективної бізнес-моделі вирощування лікарських, ароматичних культур та заготівлі дикоросів.

Як відомо, найбільш придатними територіями для забезпечення збору дикоросів в порядку спеціального використання є господарські зони національних природних парків та регіонального ландшафтного парку.

Наразі на території Сумській області налічується 291 об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею 178 595,6 гектари.  Сучасна мережа природно-заповідних об’єктів включає 19 об’єктів загальнодержавного значення площею 50,5 тис. гектари (26%) та 272 об’єктів місцевого значення площею 128 тис. гектари (74%).