Районна газета

СУМЩИНА СЕРЕД ЛІДЕРІВ ЗА ПОКАЗНИКОМ РОСТУ ПОГОЛІВ’Я ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В ГОСПОДАРСТВАХ НАСЕЛЕННЯ

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку, за підсумками 2019 року, згідно даних Державної служби статистики України, Сумщина посіла третє місце серед областей за  показником динаміки приросту поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення (100,7% до рівня минулого року)

Одним із факторів, що спряли збільшенню утримуваного в домогосподарствах Сумщини поголів’я великої рогатої худоби, є запровадження та реалізація впродовж останніх двох років програми підтримки галузі тваринництва за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників».

Але у цілому по Україні показник приросту поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення становить 95,3%, тобто кількість великої рогатої худоби, яка утримується в українських домогосподарствах, має тенденцію до зменшення.

Спеціалістами Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  проводилася активна роз’яснювальна робота серед населення щодо переваг участі у програмі підтримки галузі тваринництва. У 2019 році за трьома етапами виплат опрацьовані відомості фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби, який утримується в господарствах населення та досяг відповідного віку, від 264 ОТГ, міських, сільських та селищних рад. Проведені нарахування та виплата дотації 4 тис. домогосподарств в сумі майже 12 млн гривень за утримання 8,76 тис голів молодняка великої рогатої худоби.

Довідково. Сумська облдержадміністрація за поданням Департаменту агропромислового розвитку направила клопотання Сумській обласній раді про направлення до Кабінету Міністрів України листа з пропозиціями щодо продовження програми фінансової підтримки за напрямом «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників» на 2020 рік.