Районна газета

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД КОЛЕГ ІЗ РІЗНИХ КУТОЧКІВ УКРАЇНИ У ВИРОЩУВАННІ НІШЕВИХ КУЛЬТУР

В обласному центрі проходить форум «Нішеві культури: як отримати максимальний прибуток з кожного гектару»

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра МАСЛАКА, цей форум є результативним майданчиком для спілкування науковців, підприємців-практиків і аграріїв, які бажають займатися нішевим напрямком бізнесу.

«Ми запросили сюди фахівців агробізнесу із різних куточків України, які довгий час працюють на внутрішньому ринку і стимулюють реалізацію нашої продукції на зовнішні ринки, для того, щоб вони поділилися досвідом із представниками малого і середнього бізнесу Сумщини, – зазначив Олександр Маслак. – Адже нішеві культури, якими для нашого регіону є бобові, луб’яні культури, плодово-ягідна продукція, лікарські рослини тощо – це сьогодні клондайк для розвитку аграрного підприємництва».

Присутній на форумі начальник відділу туризму облдержадміністрації Юрій ГЛАДЕНКО додав, що підприємства, котрі розвивають нішеві культури, є цікавими для туристів, особливо тих, кого цікавить зелений туризм. Тож для Сумщини – це справді перспективний напрямок агробізнесу.

Довідково. Наразі на Сумщині сьогодні працює 385 підприємств і 650 фермерських господарств. Втім у нішевому напрямку працює лише близько 5% аграріїв. Організатори форуму, зокрема, ГО «Рада молодих вчених», Центр інформаційної підтримки бізнесу та обласний Департамент агропромислового розвитку сподіваються, що в результаті форуму на Сумщині збільшиться кількість підприємців, які зацікавляться і займатимуться нішевими культурами.