Районна газета

АГРАРІЇ СУМЩИНИ ДІЛЯТЬСЯ ПЕРЕДОВИМ ДОСВІДОМ ВИРОЩУВАННЯ УНІКАЛЬНИХ КУЛЬТУР

У рамках навчального візиту «Розвиток сільських територій: луб’яні культури та супутня переробка» делегації Київської, Черкаської та Одеської областей протягом тижня перейматимуть кращі практики з вирощування льону, конопель, плодів та ягід у сільгоспвиробників Сумської області

За словами керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, на Сумщині була і є провідною аграрна галузь. Як приклад, в області новим і актуальним напрямком є вирощування нішевих культур.

«Саме Сумщина славиться тим, що співробітники Глухівського інституту луб'яних культур Української Академії аграрних наук першими у світі створили сорт конопель, що абсолютно не містять наркотичних речовин», - повідомив Дмитро Живицький.

За його словами, ця наукова установа займається селекцією та насінництвом сортів льону-довгунця та конопель власної селекції, розробкою ресурсозберігаючих технологій вирощування, наданням послуг з вирощування луб’яних культур тощо.

Гості Сумщини матимуть можливість власноруч ознайомитися з продукцією з конопель місцевих підприємців, а також з практикою проведення фестивалю льону та коноплі «Льон-фест».

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК розповів учасникам семінару також про розвиток садівництва на Сумщині та відмітив, що на практиці великі господарства мають значно ширші можливості й умови для промислового виробництва ягід і фруктів.

«Для прикладу, ПрАТ «Сад» Охтирського та ТОВ «Весна-Агро» Конотопського районів мають у розпорядженні сучасне сортувальне та пакувальне обладнання, - говорив Олександр Маслак. - Завдяки цьому у Сумські області не тільки успішно вирощують різні види плодово-ягідних культур, а й переробляють їх, забезпечуючи місцевий ринок соками, джемами, компотами, варенням, іншими вітамінними делікатесами».

Дмитро Живицький повідомив всім присутнім на зустрічі, що на Сумщині працює 7 операторів ринку органічної продукції, які господарюють на площі 586 гектарів сільськогосподарських угідь, що в черговий раз акцентує: Сумська область має значний потенціал для розвитку органічного сільського господарства. Це також підтверджено інформацією Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).