Районна газета

НА ПІДТРИМКУ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ДЕРЖАВНИМ БЮДЖЕТОМ ПЕРЕДБАЧЕНО 245 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Про державні програми підтримки та перспективи розвитку агропромислового комплексу на Сумщині говорили під час відеоселекторної наради з головами райдержадміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування

За словами керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, такі програми стимулюють розвиток бізнесу на Сумщині. «Сьогодні, на жаль, мало хто знає про можливості, що надає держава, які можна використовувати як для заробітку, так і для професіоналізації сільськогосподарського бізнесу. Тому маємо провести широку інформаційну кампанію», - наголосив керівник апарату облдержадміністрації.

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК зокрема повідомив, що державна фінансова підтримка (субсидія) надається новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після створення). Таким господарствам виділяється один раз бюджетна субсидія у розмірі трьох тисяч гривень на один гектар землі, що в обробітку, виключно для провадження сільськогосподарської діяльності, але не більше 60 тисяч гривень на одне фермерське господарство.

Також додаткова фінансова підтримка здійснюється і фермерських господарств із статусом сімейних господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів сімейного фермерського господарства –єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Олександр Маслак зазначив, що фермерським господарствам (крім новостворених), надається бюджетна субсидія на одиницю угідь (1 гектар) у розмірі 12 тисяч гривень з розрахунку на одного члена фермерського господарства. Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 40 тисяч гривень.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький доручив директору обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександру Маслаку створити методичний посібник для суб’єктів господарювання з оновленими програмами та покроковими діями щодо участі аграріїв у тих чи інших державних програмах з фінансової підтримки агропромислового комплексу.

«Ми маємо створити такі умови, щоб сільгосптоваровиробники не витрачаючи багато часу на пошук потрібної інформації, мали доступ до  відомостей про програми державної підтримки, а головне – про покрокові дії, що допоможуть скористатися такими програмами», - відмітив Дмитро Живицький.

Нагадаємо, що на підтримку фермерських господарств у 2019 році державним бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень із Загального фонду та 45 мільйонів гривень із Спеціального фонду.