Районна газета

ВАДИМ АКПЄРОВ: ЗВЕРНЕНЬ ДО ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ БУЛО БИ НАБАГАТО МЕНШЕ, ЯКБИ КЕРІВНИЦТВО НА МІСЦЯХ ПРАЦЮВАЛО ЕФЕКТИВНІШЕ

Розповідаючи на апаратній нараді заступнику голови облдержадміністрації Вадиму Акпєрову про проблеми, з якими звертаються жителі області до облдержадміністрації, начальник відділу роботи із зверненнями громадян Наталія ЛЕБІДЬ зазначила, що останнім часом численні скарги надходили від мешканців міста Конотоп, які висловлювали своє невдоволення щодо ситуації, яка склалася в місті

«По-перше, була заблокована робота комунального підприємства «Конотопське трамвайне управління» і рух трамваїв був призупинений. По-друге, жителі Конотопа не можуть підписати угоди з лікарями через те, що медичні заклади не уклали угоди із Національною службою здоров’я», – говорила Наталія Лебідь.

– Вимагали якнайшвидшого прийняття бюджету міста й інсулінозалежні громадяни, адже закупівля для них препаратів фінансується на 2/3 із місцевого бюджету, а так як це було не можливо, то дороговартісні ліки люди були змушені купувати за власні кошти».

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА, на обліку перебуває 459 пацієнтів, які отримують препарати інсуліну. На рік потреба для них складає 4,5 мільйона гривень. З цільової субвенції держбюджету Конотопу розподілено 1 мільйон 152 тисячі гривень або 35,5 % від потреби як і іншим містам і районам області. Конотоп виділив співфінансування, але ще необхідно було виділити з міського бюджету 400 тисяч гривень. У новому бюджеті ці кошти закладені.

Крім того, директор Департаменту соцзахисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ повідомив, що з листопада жителям області виплачуватимуться грошові кошти невикористаної житлової субсидії (монетизація).

«Для отримання коштів громадянам у строк до 1 вересня 2018 року необхідно було подати заяву до управління соціального захисту населення, – говорив він. –  У Конотопі, за нашими даними, має право на монетизацію субсидії 4361 особа. Написали заяви на отримання коштів лише 47% з них. У решти громадян ще є шанс отримати кошти, до 1 жовтня вони мають написати заяви і пройти відповідну комісію».

За словами Вадима АКПЄРОВА, аналіз звернень громадян до обласної влади черговий раз показав, що самих звернень було би набагато менше, якби керівництво на місцях працювало ефективніше. А щодо ситуації в Конотопі, то прийнятий міський бюджет має розблокувати і вирішити найбільшу кількість питань, що назріли у місті.