Районна газета

НА СУМЩИНІ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СТЯГНУТО 1 МІЛЬЙОН 120 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ШТРАФІВ

З початку 2019 року в області діти окрім 61 мільйона гривень аліментів, завдяки застосуванню додаткових штрафів до боржників з аліментів, змогли отримати ще і 1 120 000 гривень.

Однією з дієвих новацій законодавства, що посилює захист прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість з аліментів понад 1 рік. Ці штрафи направляються безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.

Довідково: Начальник Головного територіального управління юстиції в Сумській області Ірина СВИСТУН повідомила, що якщо у платника аліментів виникає заборгованість у сукупному розмірі більше, ніж сума відповідних платежів за 1 рік, то на таку особу накладається штраф у розмірі 20% від заборгованої суми. Якщо ж заборгована сума перевищує в сукупному розмірі суму відповідних платежів за 2 роки, то в такому випадку штраф збільшується і відповідно становить вже 30%. У випадку заборгованості на суму платежів за 3 роки штраф зростає до 50% від суми боргу.