Районна газета

ПОКАЗНИКИ РИНКУ ПРАЦІ ЗА 2015 РІК

Результат пошуку зображень за запитом "РИНок ПРАЦІ"Основним фактором поліпшення життя населення району є зростання середньомісячної заробітної плати як основного джерела грошових доходів. Протягом 2015 року діяльність управління праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації спрямовувалася на виконання завдань Президента України та Кабінету Міністрів України.

За січень-вересень 2015 року розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника збільшився у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 5% і склав 2375,62 гривні.

Питання своєчасності виплати заробітної плати працівникам району  знаходиться на постійному контролі в Буринській районній державній адміністрації. Стан виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах району розглянуто  на 6 засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошових виплат), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За статистичними даними станом на 01.01.2016 заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах, у тому числі комунальних, відсутня.

За звітний період у районі проведена певна робота щодо розширення ринку праці. Юридичними та фізичними особами – підприємцями за січень-грудень  2015 року  створено  151 робоче місце (167,8 % від річного завдання). Найбільше робочих місць – 95  створено юридичною особою ТОВ «Буринський молокозавод», для фізичних осіб-підприємців, за даними державного реєстратора -55. Ліквідували свою підприємницьку діяльність за даними державного реєстратора 133 фізичні особи-підприємці.

Негативний вплив на сферу щодо створення в районі нових робочих місць має існування «тіньової» зайнятості населення.

З метою легалізації доходів та відносин у сфері зайнятості в районі діє  робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Управлінням праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації  забезпечено проведення  3 засідань районної робочої групи.

У січні-грудні  2015 року зареєстровано 12 колективних договорів та внесено 1 зміну  до них.