Районна газета

ВОНИ ПРИБОРКУВАЛИ НЕКЕРОВАНИЙ АТОМ

Результат пошуку зображень за запитом "день ліквідаторів на чаес"14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - людей, які ціною свого життя і здоров’я намагалися здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме в цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС,  багато хто називає просто днем ліквідатора. Ця дата давно стала скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

В управлінні праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації перебуває  на обліку 254 особи з числа ліквідаторів  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в тому числі I категорії – 37 осіб, II категорії – 107 осіб та III категорії – 110 осіб.

Управлінням праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації проводиться відповідна робота щодо соціального захисту зазначеної категорії громадян, а саме проводиться виплата щомісячної грошової компенсації  на харчування та щорічної грошової допомоги на оздоровлення,  проводиться щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, одержання ліків за рецептами лікарів, зубопотезування (крім протезування з дорогоцінних металів),  надаються пільги на користування житлово-комунальними послугами та інше.

До відома доводимо наказом Міністерства соціальної політики України від 12.10.2015 року №1006 визначено розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії I і II, та застосовується з 1 серпня 2015 року:  I категорія-397,80 грн., для II категорії-198,90 грн.