Районна газета

НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Минулого тижня на базі Буринського районного територіального центру соціального обслуговування населення проведено семінар-навчання соціальних робітників, на якому були розглянуті питання: реформування системи соціального захисту населення  (навчала директор територіального центру О.О.Сухоребра), підсумки роботи районного територіального центру у I півріччі 2013 року (доповідала заступник директора Гладченко Г.Є.), порядок забезпечення  населення технічними та іншими засобами реабілітації (навчала головний спеціаліст сектору УПСЗН Нечепуренко Н.Л.),  підготовку установи та підопічних до осінньо-зимового періоду 2013-2014 років (навчала завідувач відділення Семко Л.І.) та інші питання діяльності територіального центру.

Директор районного територіального центру в ході навчання акцентувала увагу на виконанні установою Соціальних ініціатив Президента України у сфері соціального захисту населення.

Докладно про роботу установи розповіла заступник директора територіального центру, яка зазначила, що територіальним центром забезпечується якісне надання різних видів соціально-побутових, соціально-економічних та інших послуг непрацездатним громадянам. При Буринському районному територіальному центрі запроваджено новий, інноваційний механізм надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах – мультидисциплінарний підхід. За I півріччя 2013 року здійснено 24 виїзди, надано 508 послуг 99 потребуючим громадянам. Станом на 01.07.2013 року потребувало соціальних послуг 1211 осіб, 926 особам надані різні види соціальних послуг, що становить 76 %. Обслужено на платній та безоплатній основі 104 інваліда різних категорій, 340 ветеранів війни, в тому числі 9 інвалідів Великої Вітчизняної війни; 312 дітей війни, 450 ветеранів праці тощо. Зокрема, відділеннями соціальної допомоги вдома обслужено 565 осіб; відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано грошової та натуральної допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю тощо на загальну суму 25,3 тис. грн.

На протязі року проводилась робота, спрямована на поширення надання населенню платних соціальних послуг відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги. За I півріччя 2013 року надано платних соціальних послуг відділеннями територіального центру 301 особі на загальну суму 12,1 тис.грн.

На постійному контролі територіального центру знаходиться питання підготовки одиноких до зими – забезпечення паливом, овочами, готовність опалювальних систем, груб тощо.

Головний спеціаліст  сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УПСН Нечепуренко Н.Л. роз’яснила працівникам  про порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до законодавства, про можливість отримання засобів реабілітації у прокат та про необхідний перелік документів, які необхідно зібрати для направлення громадян до інтернатних установ області.

По закінченню семінару директором територіального центру дані відповідні доручення та рекомендації.

 

                                                                                                                                                 Ольга Сухоребра,

                                                                                                                                                 директор Буринського районного

                                                                                                                                                 територіального центру соціального

                                                                                                                                                 обслуговування населення