Районна газета

ПРО НОВИЙ МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ «ПАКУНОК МАЛЮКА»

З 1 вересня 2020 року  змінено механізм надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію відповіднодо Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».  Даною постановою затверджується Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках.

Відтепер, батьки отримали змогу обирати, що саме потрібно придбати  їхньому маляті. У багатьох родинах діти народжуються із невеличкою різницею у віці, тож одягу для малюка дома може й вистачати. Крім того, іноді діти потребують особливих засобів догляду, яких не було у стандартному пакунку.

Згідно із Постановою, розмір цільової грошової компенсаційної виплати становить 5 000 гривень.

Батьки дитини можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини.

Громадянам, у яких народилась дитина, необхідно:

звернутися до АТ «КБ «ПриватБанк»;

 укласти договір з банком, відкрити рахунок із спеціальним режимом використання, отримати  спеціальну соціальну картку.

звернутися до управління соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації та подати заяву з необхідними документами.

Заяву та документи можна  подати  у електронній або паперовій формі.

До заяви у паперовій формі отримувач додає такі документи:

копію свідоцтва про народження дитини;

довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році);

копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України);;

в окремих випадках:

копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні;

копію рішення виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

копію рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);

копію рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.

До заяви у електронній формі додаються фотокопії документів. 

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення розглядають подані документи та перевіряють викладені у них відомості.

Протягом п’яти робочих днів з дати надходження документів приймають рішення про призначення грошової компенсації або про її відмову.

Перерахування коштів грошової компенсації здійснюється шляхом зарахування на поточний рахунок отримувача у банку. Кошти можна використати протягом року з моменту надходження їх  на рахунок.

Особливу увагу звертаємо на те, що зазначені кошти  одержувач зняти зі свого рахунку не зможе, також не зможе купити товар у будь-якому магазині.

Перелік закладів, де можна буде придбати такі товари, розміщуватимуть на сайті Міністерства соціальної політики України та АТ «КБ «ПриватБанк»

Кошти можна використати для придбання  дитячих товарів: засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок, дитячого одягу та взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; товарів для породіллі: прокладок для лактації, прокладок післяпологових.

Заклади торгівлі можуть приєднатися  до публічного договору шляхом укладення додаткової угоди про приєднання до публічного договору та подати фотокопії установчих документів і документів, які  підтверджують право підпису представників закладу торгівлі, на які накладається кваліфікований електронний підпис керівника закладу торгівлі або уповноваженої особи, та надіслати  їх Мінсоцполітики.

Після отримання Мінсоцполітики документів, заклад торгівлі включається до реєстру пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». 

На офіційному вебсайті Мінсоцполітики розміщено розділ «Пакунок малюка», в якому публікується актуальна інформація щодо реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».