Районна газета

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Сьогодні, 1 червня, відзначають Міжнародний день захисту дітей - в Україні святу виповнюється вже 22 роки. А у всьому світі його відзначають вже 61 рік з однією метою - захистити малюків планети від насильства, голоду, неможливість отримання освіти, медобслуговування та інших бід

Управлінням соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації з метою підтримки сімей з дітьми проводиться робота щодо реалізації законодавчих та нормативних актів.

Станом на 01.06.2020 на обліку в управлінні перебуває 674 одержувачі державної допомоги згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», сума нарахувань з початку року склала  5522,6 тис. гривень.

Соціальний захист дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, здійснюється шляхом реалізації постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме». Зазначену допомогу отримують 6 осіб, протягом звітного періоду нараховано і виплачено 23,5 тис. гривень.

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 р. № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» затверджено Порядок виплати допомоги. Станом на 01.06.2020 року допомогу отримує 73 сім’ї, сума нарахувань з початку року склала 770,1 тис. гривень.

Соціальний захист малозабезпечених родин, в тому числі в яких виховуються діти, забезпечується шляхом надання їм допомоги згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». На обліку в управлінні перебуває 246 таких сімей, з них 219 - це сім’ї з дітьми, загальна сума виплаченої допомоги склала 2722,3 тис. гривень.

З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 № 329.

Така допомога надається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку. У травні поточного року звернулося більше тридцяти фізичних осіб-підприємців, нарахована сума допомоги складає 116,3 тис. гривень.