Районна газета

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020р. № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» посилено напрям програми житлових субсидій в умовах карантину

5 основних змін у призначенні субсидій:

1. Громадянам, які втратили роботу під час карантину, для розрахунку житлової субсидії враховуватимуть розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої (раніше) заробітної плати. Для цього громадяни мають стати на облік у службі зайнятості як безробітні.

Інші доходи враховуються відповідно до вимог Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»

2. Заборонено припинення надання житлових субсидій на період обмежувальних заходів, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення або у разі смерті одинокої особи.

3. На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 % соціальних нормативів у зв’язку з вимушеним перебуванням дома.

В умовах карантину субсидія буде надаватися на збільшені нормативи з користування послугами:

 – з централізованого водопостачання – 5,4 куб. метри на 1 особу;

 – з централізованого водовідведення – 5,4 куб. метри на 1 особу;

 – з газопостачання на плиту – 8,1 куб. метри на 1 особу;

 – при наявності газової плити та газового водонагрівача – 15,75 куб. метрів на 1 особу;

 – з електропостачання – 105 кВт на 1 особу.

4. Забезпечити призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному сезоні 2019-2020 років, без їхніх звернень, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право на отримання субсидії.

5. Базовий відсоток плати за комунальні послуги, який впливає на розмір призначених субсидій, не збільшуватимуть з 15% до 20% з 1 травня, як це передбачалося попередньою постановою уряду.