Районна газета

45 ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ СУМЩИНИ ОТРИМАЛИ СТИПЕНДІЇ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Упродовж 2020 року учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області щомісячно отримуватимуть по 1050 гривень стипендії голови облдержадміністрації. Нагороди юній еліті Сумщини вручив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ

Дуже приємно, що учні прагнуть розвиватися і щороку поповнюють ряди обдарованої молоді Сумщини. З метою відзначення таких юнаків та дівчат в області щорічно призначаються стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації.

«Знання – це та велика сила, якій життя знаходить свій сенс. Як говорив відомий українських психолог Григорій Костюк, успіх – це 1% везіння і 99% потіння. Чим більше буде талановитих, розумних, сильних людей у державі, тим більше вона буде приречена на успіх»,  – зазначив Іван Боршош у своєму вітальному слові.

Він також звернувся зі словами подяки до батьків та викладачів. Завдяки їм діти з малечку відчувають найвищий рівень мотивації – бажання стати кращими. І такі високі досягнення свідчать про те, що це цілеспрямована, успішна, наполеглива молодь, від якої залежить доля України.

Зі словами привітань звернулась і директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА, яка зазначила, що у цьому році стипендією голови облдержадміністрації було відзначено багато учнів професійно-технічної освіти, які перемагали в конкурсах фахової майстерності. «Таким чином ми мотивуємо нашу молодь, адже саме у цьому першочергово полягає призначення такої стипендії».

Дійсно, Сумщина пишається такими стипендіатами, однією із яких є і учениця Сумської спецшколи №10 Ольга ГЛАЗУНОВА, яка звернулася зі своєю промовою до всіх присутніх в залі. Вона подякувала вчителям та батькам за допомогу в здобутті наукових знань, плеканні моральних та етичних цінностей. За створення належних умов для всебічного розвитку особистості та підтримки талановитих учнів пролунали слова вдячності також і на адресу облдержадміністрації. «Сподіваюсь, що результати цієї підтримки вас не розчарують, адже ту роботу, яку ви виконуєте щодня – це не тільки вклад в окремих особистостей, а ще й розвиток нашої України та сприяння її розбудові», – наголосила дівчина.

Нагадаємо, що цього року серед 45 учнів-стипендіатів: 29 учнів – переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад, 7 – міжнародних, всеукраїнських конкурсів, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, інтелектуальних змагань, активісти учнівського самоврядування, 9 – міжнародних, всеукраїнських спортивних змагань.

Довідково. Стипендія призначається обдарованим учням 8-10 класів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти за особливі успіхи в навчанні та перемогу в міжнародних, всеукраїнських, обласних олімпіадах, турнірах, конкурсах, спортивних змаганнях. Кандидати на отримання стипендії визначаються управліннями, відділами освіти та педагогічними радами закладів освіти.

Взагалі до обласного Департаменту освіти і науки надійшли документи на 70 учнів-кандидатів для отримання стипендій у 2020 році. З них: переможці олімпіад – 42, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, конкурсів творчо-естетичного спрямування та лідери учнівського самоврядування – 13, спортивних змагань – 15. Серед кандидатів – 64 претенденти закладів загальної середньої освіти та інтернатних закладів, 6 – професійної (професійно-технічної) освіти.