Районна газета

СУМЩИНА ЗНОВУ СЕРЕД ОБЛАСТЕЙ-ЛІДЕРІВ, ЯКІ ВЖЕ РОЗПОДІЛИЛИ КОШТИ НА ЗАКУПІВЛЮ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПЕРШОГО КЛАСУ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія ГРИНЕВИЧ під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти, що відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира ГРОЙСМАНА у місті Дніпрі. Від Сумщини участь у відеоселекторному засіданні взяв заступник голови облдержадміністрації Олександр МИЛАШ

Лілія Гриневич зазначила, що зараз вже 12 областей-лідері  розподілили всі кошти на обладнання для перших класів Нової української школи, а значить найближчим часом зможуть почати закупівлі. Серед лідерів названа й Сумська область.

Міністр нагадала, що у 2019 році  Уряд спрямував субвенцію на обладнання класів Нової української школи. З новим обладнанням навчатимуться першокласники, які прийдуть у школу у вересні 2019 року. Загалом виділено 1 млрд 215 млн грн, з яких 950 млн грн передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання, а ще 265 млн грн спрямовується для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Звітуючи перед Володимиром Гройсманом та Лілією Гриневич, Олександр Милаш повідомив, що в області наразі функціонує 436 закладів загальної середньої освіти, з них 46 – опорних шкіл (26 – в об’єднаних територіальних громадах. Повну загальну середню освіту здобувають 96 078 учнів.

 В області проведено роботу щодо створення нового освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти для впровадження компетентнісного навчання. Перші класи забезпечено інтерактивними проекторами на 96%, ноутбуками – 105%, планшетами  – 16%, багатофункціональними пристроями – 96,1%, ламінаторами – 78%, одномісними комплектами меблів  для учнів – 97%, дидактичними матеріалами – 75%. І робота щодо створення нового освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти триває.

«З державного бюджету у 2019 році для Сумської області передбачено майже 33 мільйони гривень. Зокрема, на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів – 24,3  мільйони гривень, які спрямовуються на закупівлю оснащення для початкової школи на умовах співфінансування. Обласна рада затвердила розподіл коштів субвенції з державного бюджету на ці потреби та передбачила співфінансування з обласного бюджету», – зазначив Олександр Милаш.