Районна газета

НА СУМЩИНІ РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ДО ОЗДОРОВЧО-ВІДПОЧИНКОВОЇ КАМПАНІЇ 2019 РОКУ

Про це під час апаратної наради голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ повідомив начальник обласного управління молоді та спорту Євген ПОХОДНЯ

За його словами, усіма формами відпочинку та оздоровлення передбачено охопити майже 52 тисячі дітей (50,2 %) віком від 7 до 17 років.

Особлива увага у 2019 році буде приділена оздоровленню та відпочинку дітей пільгових категорій. На особливому контролі знаходиться організація оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, один з батьків яких загинув в АТО чи має статус учасника бойових дій в зоні АТО.

Наразі формується база даних дітей пільгових категорій, які потребують оздоровлення та відпочинку у 2019 році; вартість путівок до дитячих закладів тощо.

«Обласною програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2019 рік передбачено майже 11,5 мільйона гривень з обласного бюджету на придбання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки», – повідомив Євген Походня.

Прогнозний показник фінансового забезпечення оздоровчо-відпочинкової кампанії 2019 року становить майже 38 мільйонів гривень, зокрема, з обласного бюджету – 11,5 млн. гривень, бюджети міст, ОТГ та районів області – 24,1 млн гривень, понад 2, 2 млн – залучені кошти (кошти профспілок, підприємств, установ та організацій, батьківські та спонсорські кошти).

Протягом 2019 року на Сумщині заплановано роботу 21 позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, 1 дитячого закладу санаторного типу та 3 наметових містечок. Також, у поточному році заплановано внесення до регіональної мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку 2019 року наметового табору дитячого самоврядування «ТУСА», який раніше працював у форматі проекту.

Зважаючи на позитивний досвід взаємообміну групами дітей, у рамках угоди про співробітництво у сфері розвитку туризму та оздоровлення між Сумською та Херсонською облдержадміністраціями управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації планує подальшу співпрацю з Херсонською областю.

До речі, згідно із змінами в законодавстві перелік категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки було розширено. До переліку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (дітей пільгових категорій), яким надаються послуги з оздоровлення та відпочинку за рахунок бюджетних коштів, відтепер включено дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків, та дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи.