Районна газета

ДО 75-ЛІТТЯ СТВОРЕННЯ УПА

З нагоди 75-річчя створення Української повстанської армії у Буринському районному будинку культури відбулося відкриття фотодокументальної  виставки «УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму»

У заході взяв участь голова Буринської районної державної адміністрації Василь БОЙКО, громадськість.

Відкрив виставку начальник відділу культури і туризму Буринської районної державної адміністрації Микола ДИШКОВЕЦЬ зазначивши, що це розповідь про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

Також Микола Іванович відзначив, що кінець Другої світової війни став для УПА початком війни з радянським тоталітаризмом. Тобто, боротьба українського народу за свободу продовжувалася.

Виставка розповідає про те, як ОУН дійшла до конфронтації з нацистською Німеччиною, за яких умов розгорнула повстанську армію, яким був масштаб її воєнних дій проти окупантів та якими були антиповстанські операції нацистів у відповідь, які втрати понесли націоналісти у цьому протистоянні.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Голова райдержадміністрації Василь БОЙКО підкреслив, що значення повстанської армії для історії нації вкрай важливе, адже сьогодні ми продовжуємо те, що колись почали українські повстанці, на цьому потрібно виховувати молодь.

Нещодавно на Буринщині вже відкривали виставку, присвячену здобуттю української державності «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років». І хоч ці події різняться у часі, але вони пов’язані між собою. Українці повинні знати і пам’ятати ці дати.

Без цієї сторінки історія української держави існувати не може, бо українські повстанці – це наші герої.

Після відкриття, усі присутні ознайомлювалися із виставкою, ділилися враженнями.

Усі бажаючі мають можливість переглянути виставку «УПА – відповідь нескореного народу» в районному будинку культури до 09 серпня 2018 року включно.